Eestlased Itaalias: Vene ja Treier tegid kõrgliigas korralikud esitused, Jurkatamm sai proovida valitseva meistri vastu

-Kaspar Treier | Foto: fiba.basketball

Läinud nädalavahetusel peeti saapamaal arvukalt kohtumisi, kus meie mehed mängisid tähtsat rolli. Serie A-s sai selgeks, kui mitu eestlast play-off’is väljakule jookseb, Serie A2-s on kõik valmis veerandfinaalseeriateks ja Serie B-s käib tuline heitlus viimastele kohtadele play-off’is.

Serie A-s sai pühapäeval selgeks see, et Siim-Sander Venel ja Varesel pole sel aastal play-off’i asja. Et hoida lootusi elus, tuli Varesel alistada võõrsil liigatabelis 3. kohal olev Brescia. Kohutava teise poolaja tõttu tuli vastu võtta aga suur 71:102 (24:27, 25:20, 14:25, 8:30) kaotus.

Algviisikus alustanud Vene madistas väljakul 24 minutit, mille jooksul viskas 15 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 3/7) ja võttis 9 lauapalli. Meeskonna kõige tulemuslikumaks kerkis Justin Reyes 17 silmaga, Guglielmo Caruso viskas sarnaselt Venele 15 punkti. Võitjate poolelt kerkis 22 punktiga üleplatsimeheks Nazareth Mitrou-Long.