Kadrina Karud liikus leegionäride juhtimisel esiliiga finaali; Sõber: võitlusvaim oli see, mis võidu tõi

-Kadrina Karud | Foto: Kadrina Karud

Paides toimuval Saku I liiga finaalturniiril tagas reedel esimesena finaalikoha põhiturniiri võitjatiim Kadrina Karud, kes pidi viienda asetusega KA Tallinna Kalev/TSK vastu läbi kogu mängu väga palju vaeva nägema. Lõpuminutid kindlamalt mänginud Andres Sõbra hoolealused said 83:78 (16:23, 21:17, 24:20, 22:18) võidu.

Avaveerandil rünnakul suures hädas olnud Karud kosusid mängu jooksul ning lõpuks vedasid tiimi välja kaks leegionäri Austin Wrighten ja Rimantas Daunys. Ameeriklase arvele kogunes 37,5 minutiga 29 punkti, 9 lauapalli 4 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget (efektiivsustegur 40). Leedulane lisas 34,5 minutiga 21 punkti ja 8 lauapalli. Tõnis Peil kogus 10 silma, Raimond Tribuntsov 8 punkti, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget ning mängujuht Gintaras Dalke 5 silma ja 8 korvisöötu.

KA Tallinna Kalev/TSK kasuks viskasid Siim Laur 18, Alan Kalda 14, Erik Luts 12 ning Erki Kuhi ja Daniel Beilinson kumbki 10 silma. Laur tõi lisaks ka 8 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu ning Luts hankis 7 lauapalli.

Teises poolfinaalis kohtuvad algusega kell 20.30 Tartu Kalev/Estiko ja KK Viimsi/Noto. Finaalkohtumine toimub Paides laupäeval algusega 18.00, pronksi saatuse otsustamisega alustatakse kolm tundi varem.

Andres Sõber ütles mängujärgses intervjuus, et kuigi kohtumine ei alanud tema meeskonna jaoks hästi, siis lõpuks oli võitlusvaim see, mis Kadrina homsesse finaali viis. Taktikaliste nüansside kohta lisas Sõber: “Vahetasime kaitseformatsiooni korduvalt, aga see on nendega (KA Tallinna Kaleviga – toim.) mängides olnud tavaline, et just maa-ala on meid päästnud.”

Küsimuse peale, keda ta rohkem homseks finaalivastaseks soovib, vastas Sõber: “Ei teagi keda tahta. Me saame finaalivastasest rohkem puhata, aga Viimsi on sel tasemel väga pikalt mänginud ja Estikos on ju väga kõvad endised mängumehed.”