fbpx
Close

Eesti naiste 3×3 koondis alustas jahti Tokyo olümpiapiletile kahe suurepärase võiduga!

Avatar
-Foto: Ekraanitõmmis

Eesti naiste 3×3 korvpalli koondis koosseisus Anna Gret Asi, Merike Anderson, Jane Svilberg ja Kadri-Ann Lass tegi Austrias, Grazis peetaval Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril suurepärase avapäeva, kus võideti mõlemad kohtumised.

Päeva avamängus sai seitsmendana asetatud Eesti kindlalt 22:6 jagu autsaiderist Sri Lankast ning teises kohtumises oli 20:14 üle eelnevalt alagrupi üheks soosikuks peetud ja koguni kolmandana asetatud Hollandist.

Kui Sri Lankaga matšis vastasele mingit võimalust ei antudki, siis Hollandiga kohtumine oli väga võitluslik ja enamuse ajast ka tasavägine, kuid eestlannad suutsid pärast kiirelt sisse tehtud 5:1 vahet mängu eduseisust dikteerida.

C-alagrupis on veel ka Ungari ja Valgevene, kes kohtusid turniiri algfaasis omavahel ning 14. asetatud ungarlannad purustasid 11. paigutatud Valgevene 21:11.

Turniir jätkub eestlannade jaoks laupäeval, kui esmalt kohtutakse Ungariga ja seejärel Valgevenega. Alagrupist edasi veerandfinaali pääsevad kaks parimat naiskonda ning olümpiapääsme kindlustab koht turniiri kolme parema seas.

TABELISEIS

Eesti 3×3 korvpalli ametlik lehekülg on https://basket3x3.ee.

scroll to top
Inline
Inline