Veideman ja Mantova said tasavägises mängus kaotuse ning langesid konkurentsist

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Itaalia esiliigas jäi Rain Veidemani tööandja Mantova Stings oma grupi kolmandas veerandfinaalmängus kodusaalis alla Torino Basketile 69:76 ning kaotas seeria 0:3.

Veerandfinaalseeria kolmas kohtumine kujunes eelmisest kahest Torinos peetud mängust tasavägisemaks. Avapoolaja järel juhtis veel Mantova 41:36, kuid kolmas veerand kaotati 11:17 ja neljas 17:23. Pinge püsis viimaste minutiteni.

Algviisikus alustanud Veidemani arvele kogunes 24 minutiga 10 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 2/6, vabavisked 2/3), kaks lauapalli ja meeskonna parimana neli korvisöötu. Negatiivse poole peale jäid kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Veidemani meeskonnakaaslane Marco Ceron, kes viskas 17 punkti. Võitjate resultatiivseim oli 16 punktiga Ousmane Diop.

Märtsi alguses Mantovaga liitunud eestlane jõudis tänavu kaasa teha 16-s Itaalia esiliiga kohtumises ning tõi keskmiselt 10,3 punkti, 3,4 lauapalli ja 3,8 korvisöötu mängu kohta. Tänavust hooaega alustas Veideman Saksamaa esiliigas Rostocki meeskonnas, kus ta kogus 17 mänguga keskmiselt 11,8 punkti, 2,3 lauapalli ja 2,0 resultatiivset söötu.