fbpx
Close

INTERVJUU | Karl Markus Poom liigub Itaalias meie Kaspar Treieri ja NBA mehe Marko Simonovici jälgedes

-Karl Markus Poom | Foto: Siim Semiskar

Kui koroonaviiruse poolt rikutud 2021. aasta vahele jätta, siis on juba pikalt olnud traditsiooniks, et uue aasta alguses toimuval Balti mere karikaturniiril (BSBC) näeb mängimas meie U16 ja U18 vanuseklasside paremaid noorkorvpallureid. Eriti põnev on vaadata nende noormeeste edasiminekut, kes igapäevaselt arenemas välismaal. Üheks selliseks on varsti juba neli aastat Itaalias toimetanud Karl Markus Poom.

Erkmaa KK ridadest sirgunud 204 cm pikkune suur äär Karl Markus Poom, kes igapäevasel harjutab Itaalias Piemonte Campuse nimelises noorteklubis, aitas Eesti U18 koondise BSBC turniiril esmalt suure 87:62 võiduni Läti vastu ning seejärel vannuti võitlusliku mänguga 80:84 lisaajal alla Tšehhi eakaaslastele. Poom kogus kahe mänguga keskmiselt 12,5 punkti, meeskonna parimana 11 lauapalli (neist 4,5 ründelauapalli), 2,5 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja ühe bloki.

Korvpall24 portaal istus 17-aastase noormehega pärast turniiri lõppu Audentese spordihoones maha, et heita veidi valgust tema tegemistele Itaalias. Poom räägib selgeks, mis tasemel ta saapamaal võistlusmängudes osaleb ning mis eesmärkidega kogu see töö käib.

scroll to top