fbpx
Close

Eesti-Läti liiga | Motiveeritud Kalev/Cramo sai veel kaks võitu, TalTech alistas põhimehi tagasi saanud Viimsi

-Silas Melson | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängukalendrisse viidi eelmisel nädalal koroonaviiruse leviku tõttu sisse mitmeid muudatusi. Algselt kavas olnud üheksa kohtumise asemel peeti lõpuks vaid neli mängu, neist kolm Eestis ja üks Lätis. Kõik matšid olid riigisisesed, mis tähendab, et Eesti ja Läti võistkondade omavaheliste mängude tänavune saldo on jätkuvalt lõunanaabrite kasuks 23-19.

Teisipäeval läksid omavahel vastamisi valitsev meister BC Kalev/Cramo (10-1) ja TalTech/Optibet (9-6). Tiitlikaitsja võttis oodatult oma, võites TalTechi spordihoones peetud kohtumise 93:63 (16:16, 21:19, 29:9, 27:19).

Suurima panuse võiduskoori andis üleplatsimehena 24 silma toonud Silas Melson, Kalevi kapten Martin Dorbek viskas 15 punkti, võttis mängu parimana maha 7 lauapalli ja jagas sama palju resultatiivseid sööte. 15 punkti viskas ka Kristjan Kitsing, Rauno Nurger lisas 11 ja Ojars Silinš 10 silma. Kaotajate parimaks kerkis Sten Sokk, kes kogus 13 punkti, hankis 5 lauapalli ja andis sama palju korvisööte. Erik Keedus, Oliver Metsalu ja Ran Andre Pehka tõid igaüks 10 ning TalTechi kapten Tanel Sokk viskas 9 punkti.

Vaatamata ülekaalukale võidule polnud Martin Dorbek meeskonna esitusega päris rahul. “Esimene poolaeg meie mäng kuidagi üldse ei jooksnud ning ründelaudu ja vabaviskeid saime vähe. Nad said kõik lahtised pallid endale. Ma ei ütle, et me teine poolaeg väga suuri korrektiive tegime, aga saime oma mängu jooksma ja sealt see vahe sisse tuli. Me tahame kogu aeg ikka edasi minna, kuid arvan, et see 30-punktiline vahe ei näidanud päris õiget mängupilti. TalTech oli tegelikult tubli. Aga eks meil on ka omad puudused praegu. Mõned mängijad on vigastatud ja rütm on natuke paigast ära. Loodame, et läheme iga päevaga paremaks,” rääkis Kalevi kapten Delfi TV vahendusel.

Kuigi Kalev on nüüd võtnud mitu suurt võitu järjest, siis motivatsioonist puudust pole. “Eks see karikafinaal natuke raputas meid. Mina igatahes hoian seda teise koha medalit kogu aeg kotis, et iga päev trenni minnes ja sealt asju võttes tuletaks see mulle meelde. Kõik mängud pärast karikafinaali on olnud Eesti-Läti liigas ja ma arvan, et mehed on omad järeldused teinud. Võib-olla on sellest ka paremad mängud tulnud,” ütles Dorbek.

Kalev peab lähiajal hakkama saama vigastatud mängujuhi JeQuan Lewiseta. “Ta on meie põhimängujuht ja siiamaani on ta seda meeskonda vedanud. Sellepärast võistkonnas 14 mängijat ongi, et kui keegi ära kukub, siis saab rollid ümber jaotada. Ma arvan, et me saame hakkama ja ei tule midagi hullu,” jäi Dorbek optimistlikuks.


Pühapäeval läks BC Kalev/Cramo (11-1) vastamisi Rapla Avis Utilitasega (6-7), kes esialgu pidi mängima hoopis lätlaste Valmiera Glass VIA-ga. Kalevi spordihallis peetud mängu võitsid võõrustajad 92:66 (26:18, 18:17, 15:17, 33:14).

Kalevlaste edukaim oli taas Silas Melson, kes tõi üleplatsimehena 25 punkti ja andis mängu parimana 9 korvisöötu. Egert Haller viskas 16, Rauno Nurger 14 ja Kregor Hermet 12 punkti, Kamari Murphy lisas 8 silma ja võttis meeskonna parimana 11 lauapalli. Rapla resultatiivseimaks kerkis Jaron Martin, kelle arvele jäi 16 punkti. Kaksikduubli teinud Darryl Tucker Jr lisas 13 silma ja 11 lauapalli ning Arnolds Helmanis ja Martin Paasoja said mõlemad kirja 11 punkti.

Paasoja ütles Delfile antud intervjuus, et mängupilt oli palju tasavägisem kui lõppskoori järgi arvata võiks. “Punnisime tegelikult terve mängu ja olime neil sabas. Esimese viie minutiga jäime 10 punktiga maha, aga ülejäänud mäng oli suhteliselt võrdne kuni 35. minutini, kui nad panid kõik ära ja me kahjuks ei saanud sisse. Üritasime mängus sees olla niikaua kui suutsime ja seekord olime kuskil 35 minutit. Nemad panid lõpus ära ja tegid vahe nii suureks, et tundub nagu poleks mängu olnudki.”

Kalevlased lõpetasid mängu võimsa 27:8 spurdiga. “Keeruline öelda, mille pealt see tuli. Eks me pidime natuke riskima, kuna olime taga. Võtsime mõned riskid ja nad kasutasid selle väga hästi ära. Samas teisel poolajal riskeerisime üldse väga palju ja mingil hetkel tõi see meid mängu tagasi. Aga nad on klassiga meeskond ja ega me ei oodanudki, et nad terve mängu mööda panevad. Hästi viskasid lõpus ja au neile,” kiitis Paasoja vastast.

Kalev hoidis Rapla uue talismani Jaron Martini “vaid” 16 punkti peal. “Ega ei tasugi temalt iga mäng 30 punkti oodata. Vastased näevad, mida ta teeb. Cramol oli oma nõks tema jaoks ja see toimis. Vahetasid väga palju pick-and-roll’ist. Aga ta oli ikkagi tubli. Kui mõned olukorrad leidis, siis viskas ära ja leidis ka teisi,” rääkis Paasoja oma klubikaaslasest.


Samal ajal pidas oma nädala teise mängu ka TalTech/Optibet (10-6), kes oli Foruse spordikeskuses 76:71 (15:23, 17:13, 24:17, 20:18) parem KK Viimsi/Sportlandist (10-4).

TalTechi parim oli kaksikduubli teinud Oliver Metsalu, kes viskas 16 punkti ja võttis 12 lauapalli. Ran Andre Pehka lisas 14 silma ning Sten Sokk kogus 12 punkti ja 7 resultatiivset söötu. Viimsi suurim korvikütt oli Jorgen Rikberg, kelle arvele kanti 16 silma. Devin Harrise arvele kogunes 14 silma ja meeskonna parimana 8 korvisöötu ning vigastusest taastunud Ronalds Zakis sai kirja kaksikduubli, visates 13 punkti ja võttes sama palju lauapalle.

Viimsi särgis naasis vigastuspausilt ka meeskonna kapten Rain Veideman, kelle arvele jäi 8 punkti. “Meel on mõru ja kõige mõrum on see, et ise mängisime s****ti. Kui TalTech oleks superhea olnud, siis oleks see teistmoodi, aga ise tegime lollusi ja eksimusi. See algas sellest, et me ei saanud rünnakule ja siis kandus see kaitsesse edasi. Kui sa ei säilita külma pead, siis ongi raske mängida,” ütles Veideman Delfile.

Kaks põhimeest tagasi saanud Viimsil oli seekord puudu mängujuht Rait-Riivo Laane. “TalTech mängis selles suhtes hästi, et nad käisid (Devin) Harrisele kogu aeg üle välja peale. Eks ta ka väsib ja ei saa kogu aeg palliga toimetada. Tundsime Raidust puudust,” sõnas Veideman.

Viimsi eest 25 minutit kaasa teinud Veidemani parem käsi on endiselt kipsis. “Kolm nädalat veel, siis peaks terve olema. Aga arst andis loa mängida, kui kips peal on. Kui vasakuga visata oskad, siis põruta,” lausus tagamängija.

scroll to top