Eesti-Läti liiga | Motiveeritud Kalev/Cramo sai veel kaks võitu, TalTech alistas põhimehi tagasi saanud Viimsi

-Silas Melson | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängukalendrisse viidi eelmisel nädalal koroonaviiruse leviku tõttu sisse mitmeid muudatusi. Algselt kavas olnud üheksa kohtumise asemel peeti lõpuks vaid neli mängu, neist kolm Eestis ja üks Lätis. Kõik matšid olid riigisisesed, mis tähendab, et Eesti ja Läti võistkondade omavaheliste mängude tänavune saldo on jätkuvalt lõunanaabrite kasuks 23-19.

Teisipäeval läksid omavahel vastamisi valitsev meister BC Kalev/Cramo (10-1) ja TalTech/Optibet (9-6). Tiitlikaitsja võttis oodatult oma, võites TalTechi spordihoones peetud kohtumise 93:63 (16:16, 21:19, 29:9, 27:19).

Suurima panuse võiduskoori andis üleplatsimehena 24 silma toonud Silas Melson, Kalevi kapten Martin Dorbek viskas 15 punkti, võttis mängu parimana maha 7 lauapalli ja jagas sama palju resultatiivseid sööte. 15 punkti viskas ka Kristjan Kitsing, Rauno Nurger lisas 11 ja Ojars Silinš 10 silma. Kaotajate parimaks kerkis Sten Sokk, kes kogus 13 punkti, hankis 5 lauapalli ja andis sama palju korvisööte. Erik Keedus, Oliver Metsalu ja Ran Andre Pehka tõid igaüks 10 ning TalTechi kapten Tanel Sokk viskas 9 punkti.

Vaatamata ülekaalukale võidule polnud Martin Dorbek meeskonna esitusega päris rahul. “Esimene poolaeg meie mäng kuidagi üldse ei jooksnud ning ründelaudu ja vabaviskeid saime vähe. Nad said kõik lahtised pallid endale. Ma ei ütle, et me teine poolaeg väga suuri korrektiive tegime, aga saime oma mängu jooksma ja sealt see vahe sisse tuli. Me tahame kogu aeg ikka edasi minna, kuid arvan, et see 30-punktiline vahe ei näidanud päris õiget mängupilti. TalTech oli tegelikult tubli. Aga eks meil on ka omad puudused praegu. Mõned mängijad on vigastatud ja rütm on natuke paigast ära. Loodame, et läheme iga päevaga paremaks,” rääkis Kalevi kapten Delfi TV vahendusel.