Kolmanda veerandajaga turvalise eduseisu haaranud ja võidu võtnud Rytast lahutab finaalist üks edukas mäng

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas kohtus neljapäeval Leedu korvpalli kõrgliiga poolfinaalseeria teises mängus võõrsil Panevežyse Lietkabelisega, kelle üle saadi 94:74 (27:22, 19:17, 29:19, 19:16) võit.

Visketabavuses jäi Rytas 60% – 47% peale ja lauavõitlus võideti 31:26 (ründelaud 11:7 Lietkabelisele). Korvisööte andis Rytas rohkem 26:16, vaheltlõikeid tegi enim Lietkabelis 10:3. Pallikaotuseid kogunes Lietkabelisel 7, Rytasel 12.

Kristjan Kitsing teenis mänguaega 4,4 minutit ja punktiarvet ei avanud (kolmesed 0/1). Statistikasse läks kirja 3 isiklikku viga.

Andrew Goudelock viskas Rytase parimana 18 punkti ja võttis 3 lauapalli. Martynas Echodas lisas 17 punkti ja hankis 4 lauapalli ning Dovis Bickauskis kogus 13 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisöötu. Gytis Radzevicius ja Arnas Butkevicius järgnesid võrdselt 11 punktiga, kellest viimane võttis veel 7 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Ivan Buva nimele jäi 10 punkti, 6 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Vastaste poolelt tõi Gytis Masiulis 16 punkti ja sai kätte 5 lauapalli. Paulius Valinskas kogus 14 punkti ja 7 lauapalli ning Kyle Vinales viskas 12 punkti. Margiris Normantas järgnes 11 punkti ja 7 korvisööduga ning Dorde Gagic lisas 10 punkti ja 4 lauapalli.

Rytas juhib poolfinaalseeriat 2:0 ning veel üks võit annaks pääsu finaali. Järgmine mäng peetakse ära pühapäeval, 30. mail. Seeria neljas ja viies kohtumine toimuvad vajadusel 1. ning 3. juunil. Teises poolfinaalseerias on Kaunase Žalgiris samuti 2:0 juhtimas Utena Juventuse vastu. Viimati saadi 116:80 võit ning kolmas mäng toimub laupäeval, 29. mail.