Üleplatsimeheks kerkinud Kullamäe vedas Palma võidule, millega viigistati veerandfinaalseeria

-Kristjan Kullamäe | Foto: CB Imprenta Bahía San Agustín Facebook

Kui Hispaania esiliiga veerandfinaali avakohtumises pidi Kristian Kullamäe tööandja Palma tunnistama Breogani kindlat paremust, siis seeria teises mängus suutis eestlase koduklubi lisaajal skooriga 88:81 (21:10, 22:20, 13:21, 17:22, 15:8) oma paremuse maksma panna.

Kaks päeva tagasi 22-aastaseks saanud Kullamäe viibis väljakul veidi üle 37 minuti ning selle ajaga sai eestlane kirja kohtumise parimana 24 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 4/8, vabavisked 6/6), kaks lauapalli, kolm resultatiivset söötu, kaks vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja kaks isiklikku viga.

Eesti koondise tagamängijat toetas Ronnie Harrell Jr, kes pani kokku võimsa kaksikduubli 17 silma ja 13 lauapalliga. Kahekohalise punktisummaga panustasid võitu veel Jacobo Diaz ning Karamo Jawara, kelle arvele jäi vastavalt 12 ja 10 punkti.

Breogani resultatiivseimad olid 13 silmaga Roope Ahonen ja Adam Michael. 12 punkti ja 7 lauapalliga toetas neid Kevin Larsen. Vastaste poolelt sai samuti kaksikduubli kokku Ivan Uceda, kelle arvele jäi 11 silma ja samapalju lauapalle.

Hispaania esiliigas on Palma ja Breogani veerandfinaalseeria pärast kaht kohtumist seis viigis ning kolmas mäng peetakse sel laupäeval, 29. mail.