Kahe Kalevi tuline pronksiheitlus päädis Tartu triumfiga

-Tartu Kalev/Estiko | Foto: Eesti Korvpalliliit

Saku I liiga finaalturniiril selgitasid KA Tallinna Kalev/TSK ja Tartu Kalev/Estiko tänases kohtumises välja, kumb läheb Paidest koju pronksiste autasudega. Medalimängudele kohaselt jätkus tasavägine võitlus lõpuni välja, napi 82:79 (15:26, 22:25, 24:14, 21:14) võidu teenis Tartu, kelle eest tegid säravad esitused Joosep Russak ja Marek Doronin.

Mängu alustas paremini Kalevi akadeemia, kes pääses poolajapausiks 51:37 juhtima. Tartu suutis tugeva kolmanda perioodiga pealinlaste edust kümme punkti kärpida ja viimasele veerandajale mindi vastu seisult 61:65, tartlased napilt kaotusseisus.

Kuigi Tallinna klubi läks kaheksa minutit enne lõppu veel kaheksa punktiga juhtima, haarasid taaralinna mehed seejärel initsiatiivi ja võrdsustasid seisu. Estikole tagas võidu Marek Doronini tabav kahepunktivise 35 sekundit enne lõpusireeni, millele vastane enam vastust ei leidnud.

Tartu Kalev/Estiko kasuks tõi Joosep Russak 25 punkti (sh kaugvisked 7/11), 9 lauapalli ja 7 korvisöötu, Doronin 19 punkti ja sarnaselt eilsele taas 17 lauapalli, Ken Karja 15 punkti ning Silver Leppik 10 punkti ja 6 resultatiivset söötu.

Tänavu neljandaks platseerunud KA Tallinna Kalev/TSKi eest viskasid Erik Luts ja Romet Käämer 12 ning Siim Laur ja Daniel Beilinson 11 punkti. Lutsult lisaks ka 8 lauapalli.

Esiliiga võitja selgub juba täna, kui kell 18.00 algavas finaalis lähevad vastamisi põhiturniiri esimene Kadrina Karud ja põhihooaja kolmas KK Viimsi/Noto.