Kadrina Karud seljatanud KK Viimsi/Noto krooniti Saku I liiga meistriks

-KK Viimsi/Noto | Foto: Eesti Korvpalliliit

Saku I liiga finaalmängus alistas KK Viimsi/Noto tulemusega 79:74 (17:25, 18:12, 28:18, 16:19) Kadrina Karude meeskonna ja krooniti hooaja 2020/2021 meistriks, vahendab Basket.ee.

Kadrina haaras Allan Ehte vedamisel initsiatiivi ja läks kuueminutilise mängu järel ette 16:8. Lähemale kui kaheksa punkti kaugusele Viimsi avaveerandil ei jõudnud ja esimesele hingetõmbepausile mindi läänevirulaste 25:17 eduseisus.

Viimsi alustas teist mänguperioodi 13:0 vahespurdiga. Kadrina rütm oli täielikult kadunud ja meeskonna skoori teisel veerandajal avas Austin Dwight Wrighten alles viiendal mänguminutil. Poolajapausile mindi siiski Karude 37:35 eduseisus.

Mihkel Allorg tõi teise poolaja alustuseks kiired seitse punkti järjest, mis viisid viimsikad ette 42:37. Kadrina rünnak oli taaskord kipsis, Viimsi sai korraks juba 13 punktiga ette (55:42), kuid rohesärgid suutsid enne otsustavat veerandaega vahe kaheksale vähendada (55:63).

Neljandast mänguperioodist oli mängitud neli ja pool minutit, kui Wrigtheni tabav kahene tõi Kadrina kahe punkti kaugusel (67:69) ja Tõnis Peili kolmene viis Karud juba punktiga ette (70:69). Allorgi kahene viis omakorda punktiga ette Viimsi, teisel pool tegi kaks silma Daunys ja seis oli 72:71 Karudele.

Jorgen Rikbergi ja Mihkel Allorgi järjestikused tabamused kasvatasid seejärel Viimsi eduseisu kolmele (75:72). Kadrina poolelt tegi teravust Allan Ehte, kes saadeti joonele. Vanameister tabas kahest kaks ja vahe oli taas minimaalne. Mängida jäi pisut üle minuti. Pärast vastastikuseid ebaõnnestunud rünnakuid saadeti trahvijoonele viimsikate Kaarel Traumann, kes tabas mõlemad vabavisked ja viis oma meeskonna ette 77:74. Kadrina poolelt võttis kaugviske Raimond Tributsov, kuid ei tabanud. Rikberg skooris joonelt kaks silma juurde ja Viimsi eduseis oli 79:74. Karude viimane rünnak edu ei toonud ja Viimsi võidupidu võis alata.

Värskete Eesti meistrite parimana tõi Mihkel Allorg 21 punkti ja haaras 13 lauapalli. Finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetatud Kaarel Traumann lisas 15 ja Sander Rõigase arvele jäi 14 punkti. Kohtumise lõpuminutitel vigastusega mängust välja langenud Kristjan Evarti kontosse kanti 10 silma ja 8 lauapalli.

Kadrina parim oli Austin Dwight Wrighten 26 punkti ja 5 lauapalliga. Rimantas Daunys lisas 16, Allan Ehte 14 ja Gintaras Dalke 7 silma.