Kaunilt alanud olümpia kvalifikatsiooniturniir sai Eesti 3×3 naiskonna jaoks kurva lõpu

-Eesti 3x3 korvpalli naiskond | Foto: Siim Semiskar

-Eesti 3×3 korvpalli naiskond | Foto: Siim Semiskar

Eesti 3×3 naiskond mängis täna otsustavaid Tokyo OM-kvalifikatsiooniturniiri alagrupimänge, kus pidi tunnistama nii Ungari kui Valgevene paremust, mis tähendas, et uks veerandfinaali jäi eestlannadele suletuks.

Tänases esimeses kohtumises läksid Anna Gret Asi, Merike Anderson, Jane Svilberg ja Kadri-Ann Lass vastamisi Ungarile, kellele tuli alla vanduda tulemusega 10:21, kirjutab Basket.ee.

Õhtuses teises mängus tuli vastaseks Valgevene, kellel oli edasipääsuks vaja vähemalt 19 punkti ja kuuepunktilist paremust eestlannade vastu. Tasavägise mängu kallutasid Valgevene naised enda kasuks viimastel mänguminutitel. Raske kaugvise tõi vastastele 21:13 võidu, mis kustutas eestlannade edasipääsulootuse.

Eesti kogus OM-valiksarjas kokku kaks võitu ja kaks kaotust ning lõpetas B-alagrupi neljandal kohal. Veerandfinaali pääsesid Eesti alagrupist Ungari ja Valgevene.

Meie naiskonna viimaseks õlekõrreks olümpiale pääsemisel jääb järgmisel nädalavahetusel Ungaris toimuv lisakvalifikatsioon, kus kuue võistkonna seast pääseb Tokyosse ainult võitja. Lisakvalifikatsioonile pääseb Eesti vaid juhul, kui Austria turniiri TOP3 sekka saab kas Ungari või Jaapan.