Erkmaa ja Miti klubid võtsid elutähtsad võidud, Riismaa oma kukkus välja

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliiga kuldses grupis peeti reedel veerandfinaalseeriate kolmandad kohtumised. Kahe eestlase koduklubid said kirja hädavajalikud võidud, ühe jaoks on hooaeg lõppenud.

Hugo Erkmaa leivaisa Trapani alistas kodus Udine 72:68 (23:13, 20:11, 14:20, 15:24) ning vähendas kolme võiduni peetavas seerias kaotusseisu 1:2 peale.

Erkmaa sekkus mängu pingilt ning veetis platsil 16 minutit. Selle ajaga viskas ta viis punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/2), võttis kolm lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi ühe isikliku vea.

Samaga sai eile õhtul hakkama ka Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974, kes alistas külla sõitnud Scafati Basketi 86:83 (19:22, 18:22, 26:13, 23:26).

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Mitt pääses väljakule kolmeks minutiks, mille jooksul eksis ühel kahepunktiviskel ning tegi kaks isiklikku viga.

Eile lõppes hooaeg aga Joonas Riismaa jaoks, kelle tööandja Pistoia Basket jäi kodus alla Napoli Basketile 74:85 (16:19, 21:26, 22:22, 15:18) ning kaotas seeria kuivalt 0:3.

Algviisikusse kuulunud Riismaa kogus 24 minutiga seitse punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/2), kaks resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja kolm isiklikku viga.

Veerandfinaalseeriate neljandad mängud toimuvad juba homme õhtul.