fbpx
Close

INTERVJUU | Eesti U18 koondise snaiper Erik Makke oma pikkuse teemal: selles osas mul vist geeniloteriiga ei vedanud

-Erik Makke | Foto: Siim Semiskar

Eesti noormeeste U18 korvpallikoondis pakkus uue kalendriaasta alguses Tallinnas peetud Balti mere karikaturniiril (BSBC) kodupublikule palju põnevust, kui suutis hea viskepäeva toel alistada Soome, kuid pidi tõsiste heitluste tulemusena tunnistama Rootsi ja Läti paremust. Tiimi kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti 20,7 silmaga kogu turniiri parimaks punktiviskajaks kerkinud Erik Makke.

Korvpall24 portaal palus 17-aastase Makke pärast turniiri pikemale intervjuule, et rääkida tema toimetamisest Itaalias. Nimelt on 187 cm pikkune tagamees igapäevaselt mängimas nii Itaalia U19 noortesarjas kui ka Langhe Roero Basketball nimelise tiimiga meeste hulgas tugevuselt kolmandal liigatasemel ehk Serie B-s.

Tahtsime usutluse käigus Makkelt teada, kas BSBC-l Soome vastu kolmesekaare tagant näidatud 8/8 on tema senise karjääri parim sooritus, kui stabiilne ta sel hooajal visetel üldiselt on olnud, miks tal hooaja edenedes Serie B-s mänguminutid kokku kuivasid, kuidas tema karjäär peaks järgmistel hooaegadel edasi kulgema, kui kaugel on tal Itaalia mängijapassi saamine, miks ta oma isast Kristjanist veel pikkuses peaaegu 20 cm maha jääb ning kes keda ja kui palju pereringis korvpallialaselt õpetab.

scroll to top