fbpx
Close

INTERVJUU | Oliver Kullamäe: suvel vend veel üks-ühes kottis mind, aga loodame, et paari aasta pärast enam nii ei ole

-Oliver Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Uue aasta alguses Tallinnas nelja riigi osalusel peetud Balti mere karikaturniiril (BSBC) tõusis Eesti poiste U16 koondise tagaliinis liidriks 15-aastane ja 187 cm pikkune Oliver Kullamäe. Käesoleva hooaja alguses Audentese klubist Saksamaale Ulmi korvpalliakadeemiasse siirdunud Gert Kullamäe poeg ja Kristian Kullamäe noorem vend kogus kodusel turniiril kolme mängu keskmisteks näitajateks 31 minutit, 11,7 punkti, 4 lauapalli, 7,3 resultatiivset söötu ja 2,3 vaheltlõiget.

Saksamaal omavanuste liigas on Kullamäe seni ka Ulmi tiimis üks põhirotatsiooni meestest, kui seitsme kohtumisega on tal kirjas keskmiselt 27 minutit, 12,9 punkti, 5,6 lauapalli, 4,9 resultatiivset söötu ja lausa 5,6 vaheltlõiget. Kullamäe on saanud kätt proovida ka endast paar aastat vanemate seltskonnas. Mäletatavasti alustas ju ka vend Kristian Kullamäe oma välismaa karjääri just Saksamaalt.

Korvpall24 portaal tegi Oliver Kullamäega pärast BSBC turniiri lõppu intervjuu, kus uurisimegi noorkorvpallurilt, kuidas on tal Saksamaal kohanemine läinud, milline mängumees ta stiililt näiteks venna Kristianiga võrreldes on, kui palju on vennast ja isast võõrasse keskkonda siirdumisel abi olnud, mille poolest treeningtöö Saksamaal siinsest erineb, kuhu ta oma karjääriga loodab välja jõuda ning kes on nende peres kõige parema viskekäega mees.

scroll to top