fbpx
Close

INTERVJUU | Kristian Kullamäe: kui mul on hea mängujuht, siis võin ka “kahe” peal mängida

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondislased said alates mai teisest poolest võimaluse Nord spordihoones n-ö korvpallikodu raames võimaluse teha treenerite juhendamisel nii üldfüüsilist kui pallitrenni. Üks paljudest, kes võimalusest kinni haaras oli veebruaris Põhja-Makedoonia ja Itaalia vastu Eesti koondise üheks liidriks kerkinud Kristian Kullamäe.

25. mail 21-aastaseks saanud 194 cm pikkune tagamees on välismaal mänginud juba aastast 2016, kui liitus sakslaste Gotha Rocketsiga. Hooaeg 2018/19 möödus Saksamaa tippklubi Brose Bambergi reservmeeskonnas Baunach Young Pikes. Tänavuseks hooajaks siirdus Kullamäe Hispaania esiliigasse ja mängis Real Canoe nimelises võistkonnas.

Koroonaviiruse tõttu katkestatud hooajal jäi Real Canoe tabelis 5 võidu ja 19 kaotusega eelviimasele ehk 17. kohale. Kullamäe kontole kogunes 22 matšiga keskmiselt 22 minutit, meeskonna parimad 11,9 punkti, 2,2 lauapalli ja 1,5 resultatiivset söötu.

Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus kinnitas Kullamäe, et uue hooaja eesmärgiks on jätkata Hispaanias, kuid teha tasemes samm edasi. Arengu mootoriks peaks tema sõnul olema parem stabiilsus. Ühtlasi rääkisime selgeks ka tema positsioonieelistused, kui mees on seni saanud proovida nii mängujuhi ehk “number ühe” kohta kui ka jooksnud ringi viskajana ehk olnud “number kaks”.

Kui vaadata treenimise nurga alt tagasi koroonakriisile, siis kuidas ja kas üldse said ennast vormis hoida?

Ma arvan, et tegin päris okeilt jooksutrenni ja üldkehalist. Korvpalli väga palju ei mänginud, nii palju, kui hoovispordis sellega kokku puutusin. Aga jooksmine ja oma keha raskusega harjutuste tegemine olid minu jaoks need kaks märksõna.

Millal Hispaaniast kodumaale tulema said?

Ma tulin üsna kohe ära, märtsi keskel juba. Kui esimene koroonalaine tuli, siis anti teada, et tekib mängudesse teatav paus. Siis ma tahtsin kohe Eestisse ära tulla.

Hispaania on teatavasti Euroopas üks kõige enam koroonaviiruse tõttu kannatanud riik. Kas nägid seda mingil hetkel oma silmaga ka pealt?

Minul selles mõttes vedas, et kui sealt ära tulin, siis tegelikult polnud see asi veel nii hull. Olid küll toidupoodides suured rahvamassid ja midagi väga süüa osta polnud, aga sellega asi piirdus.

Kuidas Su meeskonnakaaslased selle aja Hispaanias vastu pidasid?

Ma tean, et mõned jäid klubi juurde, aga aprilli keskel läksid ka kõik teised välismaalased kodude poole laiali. Nüüd on klubis juba kõik vist ära lõpetatud. Meie hooaeg on kindlasti läbi.

Kas Hispaania esiliiga pakiti siis ametlikult kokku ja hooaeg lõpetati ära?

Ei. Ametlikult polegi vist veel liigat lukku pandud, aga seda anti teada küll, et tagumise otsa klubid allapoole ei kuku ja meie jaoks sai hooaeg sellega põhimõtteliselt läbi.

Kas emotsionaalselt on kuidagi vabastav siin n-ö korvpallikodus taas teiste koondislastega kokku saada ja trennidega alustada?

Jah, kindlasti. Ma arvan, et see on parem, kui ise nokitsemine. Siin on treeningud rohkem organiseeritud ja arvan, et üksi on juba piisavalt tehtud. Koroonapausil, kui olukord väga tõsine oli, tegid kõik nagunii omaette, aga nüüd on mõnusam, kui teised mehed ka ümber on. Natukene lõbusam on teha.

Kas Sul oli kuidagi lihtsam koroonapausiga toime tulla, kuna vahetult enne seda tegid koondisesärgis kaks suurepärast esitust? Oli, mida meenutada.

Ma niimoodi päris ei võtaks seda. Mõnes mõttes võib-olla jah, et ei tulnud kõige halvemal ajal minu jaoks see paus, aga kindlasti oleksin tahtnud hooaja lõpuni mängida. Mul oli päris hea minek sees. Arvan, et ma oleks päris hästi mänginud.

Kas praegusel momendil on uue hooaja jutte vara rääkida, kuna mängijateturg on kriisi tõttu hetkel veel varjusurmas?

Jah, praegu ei oska keegi siin midagi väga kindlalt öelda. Tean, et erinevate tiimide treenerite poolt uuritakse, aga sellega asi piirdubki. Neid rahalisi eelarveid ja asju väga keegi ei tea. Pigem on see lihtsalt kompamine ja uurimine, et mis keegi enda elust mõtleb.

Nii hulluks stsenaariumiks Sa ei valmistu, et äkki korvpalliga ei saa ka sügisel tagasi tulla ja peab muud tööd hakkama otsima?

Hetkel veel pole (mõelnud). Tahaks ikka korvpallurina läbi lüüa. Loodetavasti nii läheb ka.

Said vahepeal esimesed kogemused ka korvpallikommentaatorina ning pidid kommenteerima ka iseenda mängu. Kuidas see välja tuli?

(Naerab.) Omamoodi kogemus. Esimene kord oli kindlasti hullem kui teine kord. Kaks mängu ma olengi käinud. Saab asju teise pilgu alt vaadata, kui ise platsi peal ringi joostes.

Kui palju oled Eestis olles isa Gerdiga korvpalliteemadel rääkinud?

Natuke ikka oleme rääkinud. Nüüd sellest nädalast hakkasime veidi ka koos korvpallitrenni tegema. Eks me kogu aeg tegelikult räägime spordist ja korvpallist, selle pärast ei pea muret tundma. Meil on isaga kogu aeg spordijutud.

Aga nooremat venda Oliveri aitad korvpalliõpetustega?

Ta teeb ise trenni, aga eks me vahepeal oleme ka koos midagi teinud. Talle meeldib samuti korvpalli mängida ja las siis poiss möllab.

-Kristian Kullamäe ja Real Canoe | Real Canoe Natación Club Facebook

Kas tänavusel hooajal Hispaania esiliigas näidatud statistika on Sinu enda hinnangul piisav, et karjääris samm edasi teha?

Arvan, et edasiminek kindlasti toimub, aga nüüd on lihtsalt küsimus kus kohas. Statistiliselt oleksin kindlasti saanud natukene paremini teha. Ma ei näidanud stabiilsust. Mängisin paar mängu hästi ja siis kukkusin täiesti ära. Kui tahan kuskile suurde mängu jõuda, siis on mul ühte aastat veel vaja, et proovida stabiilsust saavutada ja ennast järgmisele tasemele viia.

Kas veebruaris tehtud kaks head esitust koondisesärgis aitavad kuidagi klubiotsingutele kaasa?

Seda ma ei tea. Ei oska niimoodi öelda. Natukene on minuga sellel teemal räägitud, aga suurem rõhk on ikkagi sellel, mis toimus Hispaanias. Hispaania korvpalliturul jälgitakse ikkagi liigat rohkem kui koondist.

Kas oled pilgud pööranud uuesti Hispaania suunas või oled avatud pakkumistele ka kõikidest teistest liigadest?

Väga suure tõenäosusega jätkan ikkagi Hispaanias. Kui sa Hispaanias läbi lööd, siis avanevad sulle ka teised turud. Hetkel on plaan proovida ennast Hispaanias pildile mängida.

Oled erinevates meeskondades mänginud nii mängujuhi kui “number kahe” positsioonil. Kumb roll Sulle endale paremini sobib ja meeldib?

Ise olen alati arvanud, et tagamängija peaks olema selline, kes loob olukordi. Kui mul on hea mängujuht, siis võin ka “kahe” peal mängida. Kui mul on seal mõni mitte nii kõva mängumees, kes puterdab palliga, siis tahaksin ikkagi “ühe” peal mängida. Usun endasse nii palju, et arvan, et suudan tiimi jaoks rünnakul päris ohtlik mängija olla.

Tahaksid seega ka järgmisel tasemel olla mees, kelle käes rünnakul pall?

Jah, et mina ikkagi juhendaks seal. Selles mõttes tahaksin edasises karjääris pigem “ühe” peal mängida, aga eks see oleneb paljudest asjadest. Kindlasti ei saa ma mõelda, et ma olen ainult “üks”. Pikkust on, et ka “kahe” peal hakkama saada. “Üks” ja “kaks” ning siis jooksvalt mängu käigus peab vaatama.

Oled eelnevatel suvedel palju välismaistes laagrites käinud. Kas tänavu jäävad kriisi tõttu sellised asjad ära?

Sel suvel lähen kindlasti Hispaaniasse, võib-olla nüüd isegi pikemaks ajaks. Hetkeseisuga tundub, et viieks nädalaks. Asukoht pole veel selge, aga tõenäoliselt ma suuna Hispaania poole võtan, kui riigipiirid lahti tehakse. Tahaksin kindlasti suvel seal laagerdada.

scroll to top