fbpx
Close

VIDEO | Kangelaseks kerkinud Kristian Kullamäe: sain kiirelt rütmi kätte ja siis jäi vaid mängu nautida

-Kristian Kullamäe | Foto: Ekraanitõmmis

-Kristian Kullamäe | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti korvpallikoondis alustas 2021. aasta EM-valikturniiri vägeva 81:72 (20:18, 25:5, 15:23, 21:26) võiduga Põhja-Makedoonia üle. Teisel veerandil kodumeeskonna täielikult mutta tampinud võitjate kangelaseks kerkis 20-aastane tagamees Kristian Kullamäe 31 punktiga.

194 cm pikkune Kullamäe tegutses mängujuhi positsioonil 33,5 minutit ning võttis ka skooritegemise enda õlule. Kaheseid tabas igapäevaselt Hispaania esiliigas mängiv noormees 7/8, kolmeseid 5/9 ja vabaviskeid 2/3. Lisaks sai ta kirja ka 5 resultatiivset söötu, 3 lauapalli, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja 2 viga.

“Enamiku ajast me kontrollisime nende liidreid. Aga peame aru saama, et tegemist on alles esimese mänguga ja meie ülesanne on kvalifitseeruda EM-finaalturniirile. Sinna on pikk tee veel minna ja peame ka pühapäeval tegema hea mängu,” kommenteeris Kullamäe pressikonverentsil rahulikult.

Enda isikliku esituse kohta sõnas noormees: “Täna oli minu jaoks väga hea päev. Üritasin rünnakut targalt üles ehitada, kuna tundsin ennast hästi ja sain kiirelt rütmi kätte. Siis jäi vaid mängu nautida.”

Eesti korvpallikoondis jätkab valikturniiri pühapäeval kodumänguga Itaalia vastu, kes alustas 83:64 võiduga Venemaa üle.

scroll to top