fbpx
Close

Aleksandar Todorov: novembris läheme Tallinna ja võidame kümnega!

-Aleksandar Todorov | Foto: Ekraanitõmmis

-Aleksandar Todorov | Foto: Ekraanitõmmis

Neljapäeval astus Eesti korvpallikoondis olulise sammu 2021. aasta EM-finaalturniiri suunas, kui Skopjes alistati Põhja-Makedoonia koondis 81:72 (20:18, 25:5, 15:23, 21:26). Kaotajate peatreener Aleksandar Todorov jäi küll pärast kohtumist sõnades julgeks meheks ja lubas kaheksa kuu pärast peetavas mängudeaknas eestlastele kahekohalise punktiskooriga koha kätte näidata.

Makedoonlaste poolel oli üks teravamaid mehi kodustatud 211 cm pikkune ameeriklane Shane Whittington, kelle arvele kogunes 37,5 minutiga 15 punkti ja 8 lauapalli. Meie õnneks kaugelt 28-aastane Hispaania kõrgliigapallur hästi ei tabanud (1/6). “Mängisime teisel poolajal hästi, aga see mäng ei koosne vaid ühest poolajast. Eesti on väga hea meeskond ja me ootasime neilt sellist esitust. Võitlesime lõpuni. Tahtsime näidata, et suudame vastu hakata pärast sellist avapoolaega. Viime taolise suhtumise järgmistesse mängudesse ja akendesse edasi,” lubas Whittington pressikonverentsil nukral ilmel.

Põhja-Makedoonia peatreener Aleksandar Todorov üritas vähemalt sama morni ilmega sõnades küll näida optimistlik, kuid väga veenev ta selles polnud. “Teine veerandaeg, mille 20 punktiga kaotasime… me ei väärinud selle põhjal täna võitu. Meie võitlus teisel poolajal näitas, et suudame selle koosseisuga midagi korda saata. Kaotasime 9 punktiga, kuid olen väga-väga positiivne, et novembris läheme Tallinnas ja võidame kümnega,” andis 46-aastane makedoonlane julge lubaduse, mida novembris talle kindlasti meelde tuletatakse.

Ta lisas: “Iga algus on raske. Seekord oli isegi veel raskem, kuna meil polnud vaja ületada mitte üksnes korvpalliga seotud probleeme. Aga ma ei otsi vabandusi. See on esimene matš kuuemängulisest tsüklist. Meil on finaalturniirile pääsemiseks vaja vähemalt kahte võitu ja teeme tööd, et need saada. Kaheksa kuu pärast Tallinnasse mängima minnes oleme vanemad, kogenenumad ja loodetavasti targemad.”

Eesti korvpallikoondis jätkab EM-valiksarja pühapäeval Tallinnas, kui Saku Suurhallis võõrustatakse neljapäeval Venemaad 83:64 loputanud Itaalia esindust. Makedoonlased peavad ette võtma reisi Permi.

scroll to top