fbpx
Close

Jukka Toijala manitses mitte pilvedesse tõusma: ühe võiduga finaalturniirile veel ei pääse, see on fakt

-Jukka Toijala | Foto: Siim Semiskar

-Jukka Toijala | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis võitis 2021. aasta EM-valiksarja avamängus Põhja-Makedooniat võõrsil 81:72. Oma esimese mängu Eesti rahvusmeeskonna treenerina pidanud soomlane Jukka Toijala jäi hoolealustega loomulikult rahule, kuid manitses ühe võidu najal EM-finaalturniiri jutte veel vaka all hoidma.

“Õnnitlused meie mängijatele ja õnnitlused makedoonlastele teise poolaja eest. Nad näitasid mängu teises pooles iseloomu, aga me olime rahulikud ja suutsime otsustavatel hetkedel pressi all toime tulla. Üheks võtmemängijaks oli muidugi see mees (viipab käega kõrval istuva Kullamäe poole – toim.),” kommenteeris Toijala mängujärgsel pressikonverentsil.

47-aastane soomlasest treener jätkas: “Üks võti oli see, kuidas mängisime kaitses Nenad Dimitrijevski vastu avapoolajal – 0 punkti ja 3 pallikaotust. Sellega esimesel poolajal õnnestusime, aga teisel poolajal ta näitas, kui hea mängija ta on ja skooris 15 punkti.”

Hoolealustele jätkus peatreeneril vaid kiidusõnu: “Nagu Kristiangi (Kullamäe – toim.) ütles, siis olen algusega väga rahul. Poisid on neli päeva väga kõvasti tööd teinud ja on näha, et nauditakse väljakul ühiselt iga hetke. See oli küll alles üks mäng, aga hea algus Eesti korvpallile selles valiksarjas.”

Toijala analüüsis veidi pikemalt ka mänguks valmistumist ja seda, miks eestlastel õnnestus vastane lõpuks ikka maha murda: “Kuna olen Eesti koondises uus peatreener, siis keskendusime 99% oma asjadele. Muidugi analüüsisime ka Põhja-Makedoonia tugevusi ning tundub, et leidsime nende kaitses ja ründes nõrgad kohad üles. Eriti esimesel poolajal. Aga pean tunnistama, et meil oli avapoolajal ka õnne, kuna vastased eksisid paljudel vabadel viskekohtadel ja natuke ka seetõttu saime 22 punktiga juhtima. Aga teisel poolajal, kui päris korvpallimäng algas, siis leidsime samuti käike, mida teha. Näiteks Kullamäe selge ees mängimise. Aga üldiselt Eesti poisid näitasid, et nende korvpalli IQ on üsna kõrge.”

Toijala ei usu, et see kohtumine Eesti koondise juba EM-finaalturniirile viiks: “Ma ütlesin juba enne, et see asi läheb kuni viimase mängudeaknani välja. Kuna Itaalial on koht kindel, siis me ei tea, milliseid koosseise nad kasutama hakkavad. Asi pole kaugeltki otsustatud. Ühe võiduga finaalturniirile veel ei pääse, see on fakt. Me peame keskenduma teisele mängule ja keegi ei tea, milliste koosseisudega novembris tullakse.

Järgmise EM-valikmängu peab Eesti koondis juba pühapäeval, 23. veebruaril koduses Saku Suurhallis kahekordse Euroopa meistri Itaalia vastu. Momendil on küll mängupääsmed Piletilevist otsa saanud, kuid reedel tulevad müüki teise tasandi lisapiletid.

scroll to top