Kullamäe võimas viskekontsert aitas Toijala ajajärku olulise võiduga alustada

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste rahvuskoondis alustas 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri võidukalt, kui B-alagrupi esimeses kohtumises alistati võõrsil Põhja-Makedoonia 81:72 (20:18, 25:5, 15:23, 21:26).

Esimest korda soomlasest peatreeneri Jukka Toijala käe all mänginud Eesti koondis juhtis Skopjes peetud kohtumist algusest lõpuni. Suurepärases hoos Kristian Kullamäe viskas esimese viie ja poole minutiga üheksa punkti ning avaveerandi järel oli Eesti ees 20:18. Teise veerandi alguses tegid eestlased kiire 7:0 spurdi, mispeale Põhja-Makedoonia peatreener Aleksandar Todorov mõtlemisaja võttis.

Seejärel tabas Kregor Hermet lähiviske ja esimest korda kohtumise jooksul kasvas Eesti eduseis kahekohalise arvu punktideni (29:18). Põhja-Makedoonia viskas teise veerandaja esimesed punktid veidi vähem kui kuus minutit enne poolaja lõppu. Mäng jätkus Eesti domineerimisel ja poolajaks juhiti juba 45:23. Kolmandal veerandajal suutis Põhja-Makedoonia vahet vähendada, kuid enne viimast kümmet minutit oli see siiski 14 punkti (60:46). Viimasel veerandajal vähenes vahe tagasi ühekohaliseks, ent tõeliselt ohtlikuks võõrustajad enam ei saanud.

Eesti poolel sai suurepärase esitusega hakkama Kristian Kullamäe, kes viskas üleplatsimehena 31 punkti (kahesed 7/8, kolmesed 5/9, vabavisked 2/3). Lisaks võttis ta 3 lauapalli ning jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu. Kahekohalise punktisummani jõudis ka koondise kapten Siim-Sander Vene, kes kogus 16 silma ja 4 lauapalli. Kregor Hermet lisas 8, Kristjan Kitsing tõi 7 ning Henri Drell ja Rauno Nurger said mõlemad kirja 6 punkti. Lisaks neile kuulusid koondisesse veel Martin Dorbek, Janari Jõesaar, Kerr Kriisa, Rait-Riivo Laane, Sander Raieste ja Rain Veideman.

Põhja-Makedooniat vedas Prantsusmaa kõrgliigas Gravelines-Dunkerque’i ridades mängiv Vojdan Stojanovski, kelle arvele jäi 26 punkti. Tähtmängija Nenad Dimitrijevic ja naturaliseeritud ameeriklane Shayne Whittington lisasid kumbki 15 punkti.

Eesti visketabavus mängust oli 49% (61-st 30), Põhja-Makedoonial 38% (60-st 23). Lauavõitlus jäi 34:34 viiki, pallikaotusi tegid eestlased 12 ja makedoonlased 13.

Teises B-alagrupi kohtumises alistas Itaalia koduväljakul 83:64 Venemaa. Itaalia on ühe korraldajana koha 2021. aasta septembris toimuvale finaalturniirile juba taganud, ülejäänud kolmest meeskonnast pääsevad edasi kaks paremat.

Eesti koondise jaoks jätkub valikturniir pühapäeval, kui võõrustatakse Itaaliat. Saku Suurhallis peetav kohtumine algab kell 19.00, otseülekannet näeb TV6 vahendusel.

Loe ka: VIDEO | Kangelaseks kerkinud Kristian Kullamäe: sain kiirelt rütmi kätte ja siis jäi vaid mängu nautida
Loe ka: Aleksandar Todorov: novembris läheme Tallinna ja võidame kümnega!