Russaku viskekontsert tõstis Maaülikooli esiliigas teiseks, G4S noored näitasid sisu

-Joosep Russak | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti täna kaks kohtumist, kus läksid vastamisi G4S Noorteliiga ja Balteco ning Eesti Maaülikool/Skarcon ja Paide Viking Window. Võidurõõmu said tunda mõlemad kodumeeskonnad. Eriti magusa triumfi sai esiliigas teiseks tõusnud Eesti Maaülikool, kes alistas vastase alles lõpusekunditel.

G4S Noorteliiga – Balteco 103:91 (25:20, 31:18, 28:12, 32:28)

Õhtu esimeses mängus võtsid mõõtu turniiritabeli tagumise otsa klubid G4S Noorteliiga ja Balteco. Kui esimene periood kuulus seisuga 25:20 kodumeeskonnale, siis teise veerandaja 31:18 võit viis poolajaks 51:43 juhtima hoopis Balteco. Kolmandat perioodi valitsesid aga taas G4S noored (28:12), minnes enne otsustavat kümmet minutit taas juhtima. Enam eduseisu käest ei antud ja kindlustati hooaja kaheksas võit numbritega 103:91. Võitjate parimana tõi Georg Allemann 26 punkti ja 7 lauapalli, Kasper Suurorg toetas 23 silma ja 10 korvisööduga. Baltecot hoidsid mängus Erik Lutsu 31 punkti ja 7 lauapalli ning Kiur Akenpärgi 20 silma ja 5 lauapalli.

G4S Noorteliiga (8-7) tõusis võiduga kolm kohta, kaheksandalt positsioonilt viiendaks. Balteco (5-13) langes kaheteistkümne meeskonna konkurentsis eelviimaseks.

Eesti Maaülikool/Skarcon – Paide Viking Window 90:89 (21:24, 17:27, 34:19, 18:19)

Eesti Maaülikooli ja Paide vahelise kohtumise saatus otsustati alles lõpusekunditel. 79 sekundit enne mängu lõppu 88:83 juhtinud Maaülikool lubas Paidel 20 sekundit enne lõpusireeni veel 89:88 juhtima minna, kuid võitjate sangariks kerkis 35 punkti (sh kolmesed 8/14) toonud Joosep Russak, kes tabas 9 sekundit enne lõpuvilet külmavereliselt mõlemad vabavisked. Seejuures oli Russak enne seda tabanud viiest vabaviskest vaid ühe. Võitjate eest tegi hea mängu ka Randel Rainer Lille, kelle arvele kanti 22 silma ja 6 korvisöötu. Paide parimana tõi Karl-Kristjan Vaab 25 punkti ja 9 lauapalli, kõik 40 minutit rassinud meeskonna kapten Kaspar Rätsep lisas 15 punkti, 6 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu.

Eesti Maaülikool/Skarcon (13-4) tõusis võiduga teiseks, Paide Viking Window (8-9) hõivab turniiritabeli kaheksanda rea.