fbpx
Close

INTERVJUU | Georg Allemann: Kalevi “vana” pole mitte kuhugi kadunud, meil on selletaoline liikumine täitsa olemas

-Georg Allemann hooajaeelses mängus BC Kalev/Cramo vastu | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/Audentese 21-aastane mängumees Georg Allemann on alustanud oma neljandat hooaega meistriliigas. Varem Audentese Spordigümnaasiumi ja TalTechi võistkonnas kõrgliigakarastuse kätte saanud 2-meetrine Allemann on teist hooaega järjest Tallinna Kalevi koosseisus. Ise end pigem perimeetril mugavamalt tundev Allemann peab hetkel taas harjuma noorteklassides talle tavalisemaks olnud keskmängija positsioonil.

Korvpall24 portaal vestles vägagi avameelse Allemanniga pikemalt pärast Tallinna Kalev/Audentese üllatuslikku kaotust karikavõistluste 1/8-finaali korduskohtumises esiliiga liidri Tere Kadrina Karude vastu, mis küll kõrgliigatiimi edasipääs ei vääranud. Loomulikult küsisime Allemannilt kohe otse, et kuidas on see võimalik, et kõrgliigameeskond kaotab esiliiga tiimile ning noormehe sõnul ühtegi vabandust sellele olla ei saagi.

Ülejäänud intervjuus keskendusime rohkem aga ajatutele asjadele ning meenutasime Allemanni noorteliigade aegu ning esimesi punkte meistriliigas. Uurisime nimekate meeskonnakaaslaste Kristjan Kanguri, Sten Soku ja Rain Veidemani pedagoogioskuste kohta, rääkisime tema eelmise hooaja käigust Itaalia kunagise Euroliiga tiimi juurde, tahtsime teada, kui kuulsaks on Genka ja Paul Oja tuntud kossulaulu “Meie mäng” muusikavideos keskse rolli mängimine teda teinud ning rääkisime “Kalevi” filmist ja legendaarsest kombinatsioonist “vana”.

scroll to top