Eesti andis täismaja publiku ees Itaaliale noorte meestega vägeva lahingu

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste rahvuskoondis pidas täna 2021. aasta EM-valiksarja esimese kodumängu, kui Saku Suurhallis võõrustati kahekordset Euroopa meistrit Itaaliat. Enam kui 5000 pealtvaataja ees peetud kohtumine kaotati 81:87 (18:18, 29:23, 14:18, 20:28).

Avaveerand möödus enamasti Eesti mõnepunktilises eduseisus ja esimese 10 mänguminuti järel näitas tabloo 18:18 viiki. Eestlased tegid suurema vahe sisse teise veerandi alguses, kui itaallased hoiti ligi kahe minuti jooksul nulli peal ning ise visati selle ajaga 10 punkti. Kolm minutit enne teise veerandi lõppu juhiti Kristjan Kitsingu ja Kristian Kullamäe tabavate kaugvisete toel juba 44:30, mispeale Itaalia peatreener Romeo Sacchetti aja maha võttis. Seejärel said oma mängu käima ka itaallased ning poolajavileks kahanes Eesti eduseis kuuele punktile, 47:41.

Külaliste hea hoog jätkus ka pärast poolajapausi. Itaalia jõudis kolmanda veerandi esimese nelja minutiga 52:52 viigini ning edasi jätkus tasavägine punkt-punkti heitlus. Otsustavale veerandile mindi vastu veel Eesti kahepunktilises eduseisus, 61:59. Neljanda veerandi alguses pääses Itaalia aga esmakordselt juhtima ja kuus minutit enne mängu lõppu oli Eesti juba seitsme punktiga taga, 63:70. Jukka Toijala hoolealused võitlesid küll lõpuni, kuid neljast punktist lähemale vastastele enam ei jõutud.

Eesti koondise resultatiivseim oli viis kaugviset tabanud Kristjan Kitsing, kelle arvele jäi 22 punkti. Vahepeal haigusega kimpus olnud Siim-Sander Vene tõi 21 punkti ja 5 lauapalli ning Kristian Kullamäe lisas 17 silma ja 6 korvisöötu. Janari Jõesaar viskas 7 punkti ja võttis mängu parimana 9 lauapalli. Meeste koondises debüüdi teinud 19-aastane tagamängija Kerr Kriisa isiklikku punktiarvet ei avanud, kuid jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu. Koosseisu kuulusid veel Martin Dorbek, Henri Drell, Kregor Hermet, Rauno Nurger, Sander Raieste, Kaspar Treier ja Rain Veideman.

Itaalia parimaks korvikütiks kerkis Sassari Dinamo tagamängija Michele Vitali, kes viskas 22 punkti ja võttis 4 lauapalli. Bologna Virtuse ridades mängivad Giampaolo Ricci ja Filippo Baldi Rossi lisasid vastavalt 18 ja 10 punkti.

Tänases teises B-alagrupi mängus alistas Venemaa koduväljakul 77:67 Põhja-Makedoonia. Itaalia on võitnud mõlemad senised kohtumised, Eestil ja Venemaal on mõlemal kirjas üks võit ja üks kaotus ning Põhja-Makedoonial kaks kaotust. Itaalia on ühe korraldajariigina juba koha finaalturniirile taganud, ülejäänud kolmest meeskonnast pääsevad edasi kaks paremat.

Eesti koondise järgmised valikmängud toimuvad 27. ja 30. novembril, kui võõrustatakse vastavalt Venemaad ja Põhja-Makedooniat.