fbpx
Close

Jukka Toijala: kokkuvõttes olen ma selle nädalaga rahul

-Jukka Toijala | Foto: Ekraanitõmmis

-Jukka Toijala | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti korvpallikoondis kaotas 2021. aasta EM-valiksarja esimeses kodumängus Saku Suurhallis täismaja ees Itaaliale 81:87. Marulise kodupubliku ees Eesti koondisega südikat mängu näidanud peatreener Jukka Toijala sõnul on kaotada raske, kuid üldjoontes võib selle nädalaga rahule jääda.

“Loomulikult, kui kaotad, pole tunne kõige parem. Esimese emotsioonina on mul poistest sel nädalal kahju. Ma tõesti soovisin nende ja selle imelise publiku pärast, kes täna saalis oli, et me oleksime mängu võitnud,” ütles Toijala mängujärgsel pressikonverentsil.

Soomlane jätkas: “Ettevalmistus oli lühike. Kõik teavad seda ja ma arvan, et see, mida me harjutasime tuli meil päris hästi välja. Kuid on loomulik, et kui alustad uue programmiga ei ole sul nii palju erinevaid kaitse- ja ründetaktikaid võrreldes sellega, kui oled kauem koos. Meil oli paar varianti, mida me tahtsime teha. Mõned neist täna töötasid ja mõned mitte. Suvel on meil rohkem aega trenni teha, areneda, õppida üksteist tundma ja mõelda, kuidas me mängida tahame. Kahju, aga olen siiski rahul selle nädalaga.”

Mängumuutuse tõi peatreeneri sõnul Itaalia karmim kaitse kolmandal veerandil, mis võttis Eesti koondise sööduliinid kinni. “Võib-olla olime liiga väsinud, sest me ei teinud liikumisi, mida oleksime pidanud ja see mõjutas meid. Rünnakul hakkasime rohkem palliga põrgatama selle asemel, et seda omavahel jagada ja servast serva liigutada nii nagu me tahaksime,” lisas Toijala.

Peatreeneri sõnul tahtsid nad anda kõigile mängijatele võimaluse. “See oli raske nädal koos reisimise ja ettevalmistusega. Treeneritega püüdsime me leida kedagi, kes oleks heas rütmis. Võibolla läksime me liiga vara lühikese rotatsiooni peale ja väsisime lõpus ära, mistõttu kadus meil jõud rünnata,” spekuleeris soomlane.

“Kokkuvõttes olen ma selle nädalaga rahul. Kahju, et me ei võitnud, sest minu arvates oli meil täna õhtul hea šanss. Üldjoontes oli see meile korralik nädal. Ma olen õnnelik, milline energia poistel on, kuidas nad koostööd teevad ja üksteist toetavad. Samuti on mul väga hea meel siin olla. Kõik korvpalliliidust ja mängijate poolelt on mind aidanud ja loodetavasti teeme tulevikus sammu edasi,” lisas 47-aastane peatreener.

Järgmised valikmängud toimuvad sügisel, kui Eesti koondis võõrustab 27. ja 30. novembril Venemaad ja Põhja-Makedooniat.

scroll to top