fbpx
Close

Itaallaste peatreener Sacchetti: Eesti mängis suure energiaga ja oli kaitses sitke

-Romeo Sacchetti | Foto: Ekraanitõmmis

-Romeo Sacchetti | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti korvpallikoondis teenis 2021. aasta EM-valiksarjas neljapäevase võidu kõrvale esimese kaotuse, kui Tallinnas Saku Suurhallis jäädi täismaja ees alla Itaaliale 81:87. Mängujärgsel pressikonverentsil rääkis Itaalia koondise peatreener Romeo Sacchetti enda hoolealuste mängust ja kiitis pühapäeva õhtul saalis valitsenud suurepärast atmosfääri, Eesti mängijate energiat ning sitkust.

Neljandal veerandil eestlaste jaoks kaks valusat kolmest tabanud Giampaolo Ricci arvele jäi lõpuks 33 mänguminutiga 18 punkti ja kuus resultatiivset söötu. “Ma olen õnnelik selle mängu üle, sest see polnud lihtne. Eesti koondis on hea meeskond,” ütles Ricci pressikonverentsil. “Me näitasime, et energia ja võitluslikkusega suudame mängu võita. Saal oli rahvast täis, mistõttu polnud siin lihtne mängida. Eesti mängijad on head. Kõik viskavad kolmeseid. Kuid lõpuks hakkasime ka oma kaitset mängima ja nii õnnestus meil kohtumine võita.”

Kõigepealt kiitis Itaalia koondise peatreener Romeo Sacchetti Saku Suurhallis valitsenud atmosfääri, kuid seejärel tõi välja, et tema meeskond ei mänginud esimesel poolajal head kaitset. “Andsime eestlastele võimaluse vabalt visata ja nad viskasid sisse. Teisel poolajal muutsime oma mängu ja suutsime end mängu tagasi murda,” ütles 66-aastane itaallane.

“See on meeskonnale hea, sest meil polnud lihtne kohtumine. Eesti mängis suure energiaga ja nende kaitse oli sitke, eriti esimesel poolajal, kui me jäime 14-punktilisse kaotusseisu. Teisel poolajal tegid minu mängijad koostööd ja kaitsega suutsime mängu muutuse tuua,” võttis Itaalia peatreener pühapäevase kohtumise kokku.

Neljapäeval koduväljakul 83:64 Venemaa alistanud Itaalia jätkab tänase võidu järel B-alagrupis ainsana täiseduga. EM-valiksarja jätkab saapamaa sügisel, kui 27. novembril kohtutakse kodus Põhja-Makedooniaga ja 30. novembril võõrsil Venemaa rahvuskoondisega.

scroll to top