fbpx
Close

Kas Itaalia kõrgliigatiitli peale pretendeerivad vaid kaks klubi või sekkub sinna ka ühe Eesti mehe sats?

-Bologna Virtus | Foto: EPA/Scanpix

Itaalia korvpalli meistriliigas on uuel hooajal mängimas praeguse hetke seisuga kaks noort Eesti koondislast, kui Sassari Dinamo värve esindab 22-aastane suur äär Kaspar Treier ja Pesaro tagaliini kuulub 21-aastane ja 206 cm pikkune Henri Drell.

Kui mõni aeg tagasi viskasime pilgu peale, kuidas Optibeti spordiennustuses hinnatakse meie Hispaania liigas pallivate koondislaste koduklubide võimalusi tiitlit võita, siis nüüd teeme sama läbi ka Itaalia suunal.

Sarnaselt Hispaaniale, on ka Serie A-s Optibeti koefitsiendimeistrite hinnangul kaks suurfavoriiti, kuid vahe järgnevatega on eeldatavalt veel suurem.

Peamiseks tiitlipretendendiks peetakse Itaalia Euroliiga klubi Milano Olimpiat, mis kannab sponsornime AX Armani Exchange. Võidukoefitsiendiks on neil nende ridade kirjutamise momendil 1,52. Mullu Milano tiitlita aga jäi, kui kaotas finaalseerias suisa 0:4 teisele suurfavoriidile Bologna Virtusele, kelle tiitlivõidu koefitsiendiks on 3,60.

Sealt edasi on pikk-pikk tühi maa ning järgmisena tulebki juba ühe meie koondislase klubi, kui Kaspar Treieri tööandja Sassari Dinamo meistriks tuleku korral saab selle peale panustades oma raha 22-kordselt tagasi. Sarnase tõenäosusega hinnatakse olevat näiteks ka Venezia Reyeri võimalused (koefitsient 24,1).

Viiendana tuleb koefitsiendiga 30,0 Brindisi, kelle võimu sai tunda ka Eesti klubi Tartu Ülikool Maks & Moorits, kui käidi Itaalias kontrollturniiri mängimas.

Henri Drelli koduklubi Pesarot õnnestus tartlastel Itaalias võita ning hooaja eel raskustes oleva Pesaro tiitlivõimalusi peetakse üsna väikesteks. Koefitsiendiks on 70 ning veel ebatõenäolisemaks peetakse veel vaid kolme meeskonna tšempioniks tõusmist.

Itaalia korvpalli kõrgliigas alustatakse tänavu 100. hooaega ning läbi ajaloo ongi kõige edukam klubi olnud Milano Olimpia, kelle esimene meistritiitel tuli aastal 1936 ja seni viimane tegelikult juba päris mitu aastat tagasi hooajal 2017/18. Mullu võitis tiitli Bologna Virtus, 2020. aastal jäi hooaega koroonaviiruse tõttu pooleli ja 2019. aastal tõusis tšempioniks Venezia Reyer.

Milano Olimpial on kokku 28 tiitlivõitu, Bologna Virtusel on see arv 16 ja eestlastele hästi tuttaval Varese meeskonnal 10. Sassari Dinamo võitis oma seni ainsa meistritrofee hooajal 2014/15 ning Pesaro kaks võitu jäävad rohkem kui 30 aasta tagusesse aega (1987/88 ja 1989/90).

scroll to top