Kotsar jätkas kaotusmängus resultatiivset seeriat, Pehka tiim vajas võiduks viit lisaaega

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Erinevates USA üliõpilasliigades käisid eile õhtul ja täna öösel platsil viis Eesti korvpallurit. Kaks eestlast lahkusid väljakult võidukalt, kolm pidid leppima kaotustega.

Eestlastest viskas enim punkte Maik-Kalev Kotsar, kelle meeskond South Carolina Gamecocks kaotas NCAA kõrgeimas divisjonis koduväljakul 80:86 LSU Tigersile.

Algviisikus alustanud Kotsar sai mänguaega 29 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 4/10, vabavisked 2/2), võttis 6 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 2 vaheltlõiget ning blokeeris 2 vastaste pealeviset. Negatiivse poole pealt tegi eestlane ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga. Kotsar on nüüd visanud kahekohalise arvu punkte kaheksas järjestikuses kohtumises.

South Carolina on sel hooajal kogunud 16 võitu ja 11 kaotust. Kagukonverentsis (SEC) on kirjas kaheksa võitu ja kuus kaotust, millega jagatakse viiendat kuni seitsmendat kohta.

NCAA kõrgeimas divisjonis pidi kaotuse vastu võtma ka Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles, kes jäi koduväljakul 53:61 alla Middle Tennessee Blue Raidersile.

Algviisikusse kuulunud Konontšuki arvele kogunes 33 minutiga 7 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/4), 4 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Kokku on tänavu võidetud üheksa ja kaotatud 19 kohtumist. USA konverentsis (C-USA) jagab Southern Miss viie võidu ja 10 kaotusega 11.-13. kohta.

NCAA esimeses divisjonis mängivatest eestlastest sai ainsana võidurõõmu tunda Taavi Jurkatamm, kelle kodumeeskond San Francisco Dons alistas koduväljakul lisaajal 63:61 Pepperdine Wavesi.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Jurkatamm pääses platsile 16 minutiks, ent kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/3, kolmesed 0/1). Küll aga võttis ta 4 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu.

San Franciscol on nüüd kirjas 18 võitu ja 11 kaotust. Lääneranniku konverentsis (WCC) asutakse seitsme võidu ja seitsme kaotusega kuuendal kohal.

NAIA teises divisjonis lõpetas Ron Arnar Pehka kodumeeskond TIU Trojans hooaja võidukalt, kui alistas võõrsil koguni viit lisaaega nõudnud kohtumises 113:108 CCSJ Crimson Wave’i.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Pehka pääses väljakule 16 minutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/2, kolmesed 0/1). Eestlase arvele jäi 6 lauapalli ja üks korvisööt, negatiivse poole pealt ka 2 pallikaotust.

Pehka ülikool lõpetas hooaja kuue võidu ja 22 kaotusega. Oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) saadi viis võitu ja 17 kaotust, millega jäädi 15. ehk viimasele kohale.

NJCAA kõrgeimas divisjonis lõpetas Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders põhihooaja kaotusega, kui võõral väljakul jäädi 79:83 alla Pensacola State Piratesile.

Algviisikus platsile pääsenud Sunelik mängis 13 minutit, kuid punkte ei visanud (kahesed 0/1, kolmesed 0/1). Küll aga hankis ta ühe lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike.

Kokkuvõttes jäi Northwest Florida State’i saldoks 12 võitu ja 16 kaotust. Panhandle’i konverentsis kaotas meeskond kõik 12 kohtumist ja pidi leppima viimase ehk viienda kohaga.