fbpx
Close

Arizona tõi uue peatreeneri võimsast Gonzagast, Kerr Kriisa kaalub meeskonna vahetamist

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Kerr Kriisa koduülikool Arizona kinnitas meeskonna uueks peatreeneriks 46-aastase Tommy Lloydi, kuid eestlane ei pruugi tema käe all mängida.

Viimased 20 hooaega on Lloyd töötanud NCAA üheks tugevaimaks meeskonnaks peetava Gonzaga abitreenerina, juhendades teiste seas selliseid tulevasi NBA mängijaid nagu Domantas Sabonis, Rui Hachimura, Kelly Olynyk, Zach Collins, Brandon Clarke ja Killian Tillie. Eelnevalt 35 järjestikust võitu saanud Gonzaga kaotas tänavuses NCAA finaalmängus Baylorile. Lloydi seob Arizonaga viie aasta pikkune leping.

Uuel peatreeneril seisab ees tõsine väljakutse. Arizona korvpalliprogramm on viimaste aastate jooksul olnud suure korruptsiooniskandaali keskmes. Seoses sellega jäi ülikoolimeeskond eemale ka tänavustest põhihooajajärgsetest turniiridest.

Kerr Kriisa jätkamine Arizonas on aga hetkel suure küsimärgi all. Eestlasest mängujuht kritiseeris eelmisel nädalal ülikooli otsust vallandada meeskonna senine peatreener Sean Miller, nimetades seda veaks. Eile andis Kriisa oma nime üles NCAA üleminekuteportaalis.

See ei tähenda siiski, et eestlane lahkub meeskonnast. “Ma lihtsalt panin oma nime üles keskkonda, kus teised ülikoolid saavad vaadata, kes mõtlevad lahkumisest. Kui sa enda nime sinna üles ei anna, siis teised ülikoolid esiteks ei tea seda ja teiseks nad ei isegi tohi sinuga rääkida. Nüüd saan vähemalt vaadata oma võimalusi lisaks siiajäämisele,” rääkis Kriisa TV3 spordiportaalile antud intervjuus.

Kuigi NCAA otsuse tõttu veebruari alguseni mänguvõimalust ootama pidanud Kriisa tegi lõppenud hooajal kaasa vaid kaheksas kohtumises, tuntakse tema vastu tõsiselt huvi. “Huvi on väga suur ja väga headest ülikoolidest, kui mõelda, et mängisin kaheksa mängu ning pole veel kõigega täiesti ära harjunud,” sõnas 20-aastane korvpallitalent.

scroll to top