Vehmanen sai Soome liiga finaali avamängus käe valgeks, kuid Kauhajoki kaotas

-Kiur Thomas Vehmanen | Foto: karhubasket.fi

Kiur Thomas Vehmaneni koduklubi Kauhajoki Karhu Basket kaotas Soome meistriliiga finaalseeria avamängus koduväljakul 89:96 Salo Vilpasele.

Kauhajoki jäi hätta juba avaveerandil, mis kaotati 19:30. Poolajavileks kasvas kodumeeskonna kaotusseis 15-punktiliseks – 44:59. Kuigi teisel poolajal suutis Kauhajoki vahet vähendada, siis kaotusseisust enam välja tulla ei õnnestunud.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Vehmanen pääses platsile kuueks minutiks, mille jooksul tõi kaks punkti (kahesed 1/1) ja andis ühe resultatiivse söödu. Negatiivse poole peale jäid kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Kauhajoki näol on tegu kahekordse tiitlikaitsjaga, kes krooniti Soome meistriks nii 2018. kui ka 2019. aastal. 2019/2020 hooaeg jäi koroonaviiruse pandeemia tõttu pooleli. Klubi ajaloo esimest Soome meistritiitlit jahtiva Salo jaoks on see kolmas kord finaalis mängida. Samad meeskonnad olid finaalis omavahel vastamisi ka 2018. aastal.

Nelja võiduni mängitava finaalseeria teine kohtumine peetakse pühapäeval Salos.