fbpx
Close

INTERVJUU | TalTechiga treeniv Kiur-Thomas Vehmanen: praegu pole veel tulnud seda õiget pakkumist

-Kiur-Thomas Vehmanen | Foto: Siim Semiskar

Noorkorvpallurina Rakveres üles kasvanud 22-aastane ja 180 cm pikkune Kiur-Thomas Vehmanen on huvitav mängumees, kuna nii Soome kui ka Eesti passi omav mängumees tunneb ennast koduselt mõlemal pool Soome lahte. Keskmise Eesti korvpallisõbra teadvusesse on siinmail varem esiliiga tasemel mänginud Vehmanen kerkinud viimasel paaril hooajal Soome kõrgliigas ennast järk-järgult rohkem pildile mängides.

Soomes kaks hooaega Kauhajoki ridades üsna väikest rolli mänginud Vehmanen oli mullu Loimaa Bisonsis kenasti rotatsioonis sees, kui kogus keskmiselt 18,9 minutiga 5,5 punkti, 1,8 lauapalli ja 2,9 resultatiivset söötu. Noormehe punktirekord 26 silma pärineb veel Kauhajoki särgist ning on tehtud 2021. aasta 6. jaanuaril Salon Vilpase vastu.

Tänavusel hooajal ei ole Vehmanenil õnnestunud veel endale uut püsivat koduklubi leida ning momendil on mees treenimas ja mängimas TalTech/Optibetis, kellega ta ka hooajaks ettevalmistuse kaasa tegi. Korvpall24 portaal palus Vehmanenil oma olukorda pärast TalTechi üht kontrollmängu Raplaga selgitada. Lisaks rääkisime selgeks ka põhilise küsimuse, kas Vehmanenis on rohkem Eesti või Soome korvpalli ning kumma koondise mängu eel kõlava hümni puhul ta koos kodustega ka teleka ees püsti tõuseb.

scroll to top