fbpx
Close

Mullune hõbemedalist Vehmanen läheb Soome endist tippklubi uuele tõusule aitama!

-Kiur Thomas Vehmanen | Foto: karhubasket.fi

-Kiur Thomas Vehmanen | Foto: karhubasket.fi

Soome kõrgliigaklubi Loimaa Bisons andis teisipäeval teada, et 1+1 lepinguga on tiimiga liitunud Eesti-Soome tagamängija Kiur-Thomas Vehmanen, kes lõppenud hooajal tegi Soome meistrisarjas oma läbimurde Kauhajoki Karhu Basketis.

Soome kõrgliigas hõbemedali kaela saanud 21-aastane Vehmanen tegi eelmisel hooajal Kauhajoki eest kaasa 31 kohtumises ning sai keskmiselt 8,5 minutiga kirja 2,7 punkti ja 1,6 resultatiivset söötu. Oma senise karjääri parima mängu tegi noor tagamees hilisema meistri Salon Vilpase vastu, kui Vehmanen viskas 26 punkti ja jagas 5 söötu.

LoKoKo Bisonsi näol on tegemist mullu aste madalamal ehk esiliigas mänginud klubiga. Bisons võitis mullu saldoga 20-2 esiliiga põhiturniiri ning tuli lõpuks 3-0 seeriavõiduga ka meistriks.

Peatreener Darko Mihajlovic kommenteeris Rakverest tuule tiibadesse saanud noormehe lisandumist: “Mäng Vilpase vastu näitas ära, mis on võimalust saades tema potentsiaal. Thomas on noor mängija, kes järgmisel hooajal areneb kõvasti. Meiega koos on tal võimalus näidata oma tõelist potentsiaali ja olen väga rahul, et ta endale saime.”

“Meil on hetkel organisatsioonina võimalus anda noorele mängijale arenemisruumi ja mänguaega. Thomas on väga kiire ning ta tahab mängida võistkonna huvides. Tema vise on kahe viimase hooaja jooksul tublisti arenenud ja näen, et meie juures see areng veel jätkub. Kaitses suudab ta pallile survet anda üle kogu väljaku ja eriti hea on see, et ta tahab ka seda teha,” tõi juhendaja oma uue hoolealuse kohta välja ka mõned täpsemad nüansid.

Loimaa kerkis 2011. aastal Soome kõrgliigasse ja hakkas kohe laineid lööma, kui aastatel 2012 ja 2013 tuldi riigi meistriks ning osaleti üks aasta ka Eurocupil ning kahel hooajal VTB Ühisliigas. 2016. aastal teatas klubi, et finantsprobleemide tõttu lahkutakse kõrgliigast ning jätkatakse aste madalamal.

scroll to top