Greeta Üprus tegi viimases voorus vägeva mängu, kuid Oaklands Wolves läheb play-off’i 8. asetusena

-Greeta Üprus | Foto: Oaklands Wolves WBBL Facebook

Suurbritannia naiste kõrgliigas ei suutnud suurepärase esituse teinud Greeta Üprus oma koduklubi Oaklands Wolves’i põhiturniiri viimases voorus võidule viia ning naiskond läheb play-off’idele vastu 8. asetusega.

Wolves jäi kolmapäevases kodumängus 48:56 (26:22, 7:13, 11:9, 4:12) alla neist tabelis kõrgemal paiknevale Nottingham Wildcatsile. Seejuures viskas Wolves ülimalt väikese skooriga matšis avaveerandil rohkem punkte kui ülejäänud kolme perioodiga kokku.

25 minutit platsil viibinud Greeta Üprus kerkis 17 punktiga (kahesed 1/8, kolmesed 5/8) oma naiskonna kindlaks liidriks ja üleplatsinaiseks, kogudes lisaks veel ka tiimi kõrgeimad 6 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Eestlanna +/- näitaja oli seejuures oma naiskonna selgelt parim – +8!

Võitjate poolel viskasid võrdselt 14 punkti Moa Lundqvist ja Simone Costa, neist esimene haaras ka 12 lauapalli.

Oaklands Wolves lõpetas põhiturniiri 7 võidu ja 13 kaotusega ning 8. kohaga, nende viimane vastane Nottingham Wildcats (11-9) jäi neljandale positsioonile. Play-off’i avaringis läheb Oaklands vastamisi tänavu vaid korra kaotusekibedust tunnistanud viimaste aastate valitseja Sevenoaks Sunsiga. Omavahelistes tänavustes kohtumistes sai Sevenoaks kaks võitu, numbritega 69:62 ja 70:60.

Greeta Üprus tegi Briti naiste kõrgliiga põhiturniiril kaasa kõik 20 kohtumist ning kogus keskmiselt 24,3 minutit, 12,8 punkti, 5,4 lauapalli ja 1,4 resultatiivset söötu. Neiu kolmeste tabavus oli koguni 41,7% ja vabavisked kukkusid korvi 90% täpsusega.