Veideman tegi Itaalia esiliigas hooaja parima mängu, toimus kaks eestlaste vastasseisu

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Itaalia esiliigas (Serie A2) jätkati kolmapäeval vahegrupi kohtumistega. Näha sai ka kaht eestlaste vastasseisu.

Tugevuselt kolmandas vahegrupis läksid eile omavahel vastamisi Hugo Erkmaa koduklubi Trapani ja Joonas Riismaa tööandja Pistoia Basket ning Rain Veidemani leivaisa Mantova Stings ja Mikk Jurkatamme meeskond Cento Benedetto XIV.

Märtsi alguses Mantovaga liitunud Veideman tegi Itaalia esiliigas hooaja parima mängu, kui Centost saadi võõrsil jagu 74:60 (15:15, 23:11, 10:22, 26:12).

Algkoosseisus alustanud Veideman sai mänguaega 30 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise skooritegijana 18 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 0/3, vabavisked 6/6), hankis neli lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks patustas Veideman ühe isikliku veaga.

Kohtumist pingilt alustanud Jurkatammele jagus mänguaega 20 minutit, enne kui ta viie veaga pingile langes. Jurkatamm kogus selle ajaga kuus punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/5, vabavisked 1/3), kolm lauapalli ja kolm resultatiivset söötu ning patustas kahe pallikaotusega.

Võidukalt jätkas ka Trapani, kes alistas Pistoia võõrsil 82:71 (18:17, 17:15, 25:23, 22:16).

Pingilt sekkunud Erkmaa teenis võitjate ridades kaheksa minutit mänguaega, mille jooksul viskas ta kuus punkti (kolmesed 2/3), võttis ühe lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Pistoia algviisikusse kuulunud Riismaa kogus 29 mänguminutiga kaks punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1), kaks lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Lisaks tegi ta ka kolm isiklikku viga.

Trapani jätkab vahegrupi liidrina, olles võitnud viis ja kaotanud ühe kohtumise. Mantova hoiab nelja võidu ja kahe kaotusega teist kohta, Pistoia on neljas kolme võidu ja kolme kaotusega ning Cento viies kahe võidu ja nelja kaotusega. Sellest grupist pääseb play-off’i neli paremat meeskonda.

Tugevuselt teises vahegrupis kaotas Arnold Miti tööandja Chieti Basket 1974 kodus Verona Scaligera Basketile 72:74 (10:16, 23:32, 26:13, 13:13).

Pingilt mängu sekkunud Mitt nelja minutiga kätt valgeks ei saanud, eksides kahel kolmepunktiviskel. Protokolli kogunes vaid kaks isiklikku viga.

Pääsu play-off’i juba kindlustanud Chieti on oma vahegrupis ühe võidu ja viie kaotusega kuuendal ehk viimasel kohal.