Kalev/Cramo eelmise hooaja tagaliinistaar eemaldati Leedus pronksimängude eel tiimi juurest

-Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

Endine BC Kalev/Cramo tagaliinistaar Kyle Vinales on hooaja lõpetuseks sattunud sekeldustesse oma koduklubis Leedus, kui pronksiseeriat alustav Panevežyse Lietkabelis eemaldas 28-aastase ameeriklase tiimi juurest sisereeglite rikkumise eest.

Leedu korvpalliportaal Krepšinis.net kirjutas, et hooajal 2019/20 Kalev/Cramos ilusaid esitusi teinud tagamees läks poolfinaalseeria ühe kohtumise lõpus tülli peatreener Nenad Canakiga ning sammus omaalgatuslikult riietusruumi.

Vinales on tänavusel hooajal Leedu kõrgliiga põhiturniiril kolmandana lõpetanud Lietkabelise särgis kodusarjas kogunud 36 kohtumisega keskmiselt 28,4 minutit, 16,1 punkti, 4,5 korvisöötu ja 1,9 lauapalli. Eurocupis vedas Vinales tiimi kahe võiduni kaheksast kohtumisest ning tõi 10 mänguga keskmiselt 27,1 minutiga 14,8 punkti, 4 söötu ja 1,8 lauapalli.

Leedu kõrgliiga poolfinaalis kaotas Lietkabelis kuivalt 0-3 Kristjan Kitsingu tööandjale Rytasele ning kohtub pronksiseerias Utena Juventusega, kes samuti 0-3 jäi alla Kaunase Žalgirisele. Esimene pronksikohtumine on tänaseks juba ka peetud, ning Lietkabelis võitis selle 87:74.