Saage kerkis Rae Kossu sangariks, täiseduga jätkavad Karud pääsesid ehmatusega

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Neljapäev tõi Saku I liigas väljakule kuus meeskonda, kes pidasid omavahel maha kolm küllaltki tasavägist lahingut, kust väljusid võidukalt Rae Koss/Hansaviimistlus, Eesti Maaülikool/Skarcon ja liiga liider Kadrina Karud. Viimase leegionär ja esiliiga parim korvikütt Austin Dwight Wrighten sai hakkama ka mänguõhtu uhkeima statistikareaga, efektiivsusteguriks koguni 40. Rae Kossule kindlustas aga lõpusekunditel võidu vanameister Kristo Saage!

Tamsalu Los Toros/TALTECH – Rae Koss/Hansaviimistlus 70:73 (17:18, 21:17, 19:21, 13:17)

Rae Kossu hea algus esiliigas sai jätku, kui võõrsil mängiti tasavägises mängus üle TalTechi duubelmeeskond seisuga 73:70. Mängu saatuse otsustasid Kristo Saage lõpuminutil tabatud kaugvise ja viimastel sekunditel tehtud vaheltlõige.

Tosina tiimi seas kõrget viiendat kohta hoidva Rae Koss/Hansaviimistluse (4-2) parim ja ka kogu kohtumise üleplatsimees oligi Saage, kes viskas 25 punkti ja noppis 9 lauapalli. Margus Klementsov lisas 16 punkti, 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu ning Kristjan Penjami arvele jäi 13 silma.

Esiliiga kaheksas Tamsalu Los Toros/TALTECH (2-4) toetus peamiselt Marek Ojamäe mitmekülgsele mängule – 19-aastase tagamängija arvele kogunes 14 punkti, 13 lauapalli ja 7 korvisöötu. Sama palju punkte viskas ka neli kolmepunktiviset sopsanud Janar Aniste. Otto Martin Parve lisas 17 punkti ja 5 lauapalli.

Eesti Maaülikool/Skarcon – Keila Korvpallikool 77:67 (21:15, 19:13, 17:21, 20:18)

Küllaltki võrdse avaveerandi (21:15) võitnud tartlased pääsesid teisel perioodil juba 33:15 juhtima, kuid keilakad vähendasid poolajaks vahe 12 peale (40:28). Kolmanda veerandaja 21:17 võit tõi Keila juba löögiulatusse (57:49) ning viimasel neljandikul jõuti vaid punkti kaugusele (58:57), kuid siis võttis kodutiim siiski oma, võites mängu 77:67.

Lauavõitluse 49:41 võitnud Eesti Maaülikool/Skarcon (3-3) tõusis kaheteistkümne meeskonna seas kuuendaks, võidu peaarhitektid olid Jan Samuel Vogelainen (25 p, 5 lp) ja Jaagup Russak (20 p, 4 lp, 3 rs, 4 vl).

Eelviimasel kohal paikneva Keila Korvpallikooli (1-5) eest tõi Kristen Kasemets 19 punkti ja 6 lauapalli, Conrad Sengbusch lisas 16 silma, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Margus Pahvi saagiks jäi 12 punkti ja 4 lauapalli. Esiliiga paremuselt kolmas lauahunt Rauno Meerits krabas 13 lauapalli ja viskas 9 punkti.

Tartu Ülikool II – Kadrina Karud 82:88 (19:30, 19:28, 21:18, 23:12)

Kuigi Tartu Ülikooli meeskond kaotas esimese poolaja suurelt 38:58, ei tulnud Karude hooaja kuues võit sugugi lihtsalt. Kui kolmanda perioodi järel oli seis veel 51:76, siis sellele järgnes kodumeeskonna 29:7 vahespurt, mis tegi 37 sekundit enne lõpuvilet seisuks 80:83. Kolmest punktist lähemale aga enam ei jõutud, mistõttu sõidab Kadrina Tartust koju väikese ehmatuse ja võiduga.

Ainsana kaotuseta Kadrina Karude (6-0) parim oli taas Austin Dwight Wrighten, kes säras täna 37 punkti (kahesed 14/21, kolmesed 1/4, vabavisked 6/8), 10 lauapalli, 6 tulemusliku söödu ja 4 vaheltlõikega (efektiivsusnäitaja 40). Leedukas Rimantas Daunys viskas 27 punkti ja korjas 5 lauapalli ning Allan Ehte sai kirja 10 punkti ja 7 lauapalli. Pühenduse Kirilenkole tegi aga Raimond Tribuntsov, kelle kontosse kanti 5 punkti, 5 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 6 vaheltlõiget.

Üheksandal positsioonil jätkava Tartu Ülikool II (1-4) eest tõi Aleksander Tassa 17 punkti, Markus Heinakroon lisas 13 punkti ja 5 lauapalli ning Kristofer Veismann ja Patrik Peemot viskasid vastavalt 11 ja 10 silma.