fbpx
Close

Uue välisklubiga läbirääkimisi pidav Rosemary Rits: mängunälg on suur

-Rosemary Rits | Foto: Basket Club Franconville PB Facebook

-Rosemary Rits | Foto: Basket Club Franconville PB Facebook

Eesti naiskorvpalluritel tõotab tulla uus hooaeg põnev. Juba mitmed koondislased on teatanud, et liituvad uue välisklubiga. Nii ka Rosemary Rits, kes mängis kahel hooajal Prantsusmaal.

Prantsuse liiga on jagatud ilmakaarte järgi, Ritsi koduklubi mängis Põhja-Prantsusmaa alagrupis ning National Feminine 2 liigas ehk riiklikult teises liigas. Meie naiste rahvuskoondise ääremängija räägib Korvpall24.ee portaalile kahest hooajast Pariisi külje all Franconville’i klubis.

“Meil oli see hooaeg praktiliselt täiesti uus koosseis, koos minuga oli eelmisest hooajast vaid 4 mängijat,” toob Rits võrdluse eelmise aastaga. “Uue koosseisuga saime hea hoo alguses sisse ning enne jõulupuhusele minekut olime 12 klubi arvestuses 3. kohal. Pausilt naastes tabas meid mõõn, tulid kaotused ja väsisime, kuid võistkonnana olime üksteisele olemas ja toetasime teineteist,” kiidab ta naiskonda.

Kuna hooaeg jäi pooleli, siis kohti välja ei jagatud. “Viimases mängus enne hooaja katkestamist saime väga valusa kaotuse tabeliliidrilt lisaajal, mängunälg uueks hooajaks on suur.”

Pärast kaht aastat Prantsusmaal tõdeb Rits, et paljud korvpallurid peaksid võtma üle sealse suhtumise. “Tabeliseis ei mängi mingit rolli, mängule tullakse võitma.” Kui võrrelda üldist pilti Eesti korvpalliga, siis toob ta välja, et sealpool mängitakse jõulisemat korvpalli, kus füüsilist kontakti on rohkem. Lisaks oli Franconville’i peatreeneri käekiri “raamides” mängimine kindla mängujoonisega, mida iga mängija jälgima pidi.

Oma isiklikust arengust toob Rits välja nii jõu kui kiiruse. “Kindlasti sai füüsilist poolt arendatud jõulisemaks, samas arenes ka kiirus. Mul olid individuaaltreeningutel kindlad ülesanded, mille kallal nokitseda, näiteks kaitses esimene samm kiiremaks, vise kiiremaks ja parem käsi, sest olen vasakukäeline. Väljaspool emakeelset keskkonda sai selgeks ka prantsuse keel.”

Franconville’is veedetud hooajad võtab Rits kokku positiivselt. “Olen väga tänulik klubile nende kogemuste eest ning meie teed lähevad rõõmsalt edasi, kuid siiski eraldi. Uue välisklubi otsingud käivad ning ühega on jõutud läbirääkimisteni. Uued tuuled ootavad.”

scroll to top