Eesti U18 noormehed purustasid BSBC avamängus Rootsi koondise!

-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Tallinnas reedel alanud Balti mere karikaturniiril korvpallis (BSBC) sai Eesti U18 koondis alustuseks lustida Rootsi eakaaslaste vastu, kui teeniti koguni 74:45 (22:5, 18:10, 31:11, 3:19) võit.

Kohe avaveerandi kindlalt võitnud Eesti noormehed hoidsid gaasipedaali all kuni kolmanda veerandi lõpuni ning lubasid siis viimasel perioodil ka rootslastel mängida. Lõdvestumine viimasel veerandil oli lausa nii suur, et Eesti viskas kõigest kolm silma ning seegi oli lauapõrkest tabanud hädakolmene.

Hugo Toom tõi rünnakul ühtlaselt panustanud Eesti meeskonna parimana kõigest 12,5 minutiga 15 punkti ja tegi ka 4 vaheltlõiget. Markus Ilveri kontole läks lausa 5 vaheltlõiget ja lisaks ka 12 punkti. Johannes Kirsipuu kogus 8 silma, 4 lauapalli, 4 söötu ja 4 vaheltlõiget.

Rootsi koondise edukaim oli 15 punkti visanud Bobi Klintman, kapten Romeo Myrthil viskas küll 9 punkti, aga patustas ka koguni 11 pallikaotusega.

Eesti U18 meeskond läheb laupäeval vastamisi Soome eakaaslastega, kohtumine algab Audentese spordihoones kell 19.45.