fbpx
Close

INTERVJUU | Victor Gonzalez Ehitustööriista aegadest, “aeglastest” eestlastest, meie korvpalli arengust ning saunast

-Howard Frier ja Victor Gonzalez | Foto: Siim Semiskar

Hooajal 2004/05 finaalseeria otsustavas seitsmendas kohtumises üllatuslikult koduse korvpallitiitli võitnud Ehitustööriist oli huvitav tiim selles osas, et BC Kalev/Cramo otsese eelkäija ridadest on tänaseks koguni kaks leegionäri andmas oma otsest panust Eesti korvpalli arengusse. Lisaks korvpalliringkondades ammu juba justkui eestlasena võetavale Howard Frierile on siin kolm aastat noortega tööd teinud ka hispaanlane Victor Gonzalez.

Kes mäletab Ehitustööriista tiitlihooaega, siis praeguseks 42-aastaseks saanud Gonzalez oli väljakul osav pallivirtuoos, kelle talent lõi välja kiire tempoga n-ö tänapäevast korvpalli mängides. Seetõttu pole juhus, et saatus tõi Gonzaleze pärast mängijana lõpetamist korvpalli juurde tagasi just individuaalsete oskuste treenerina. Selles ametis on mees tänavu Rae Spordikoolis lõpetamas oma kolmandat hooaega. Tänavu esinesid Rae tiimid Eesti noorte meistrivõistlustel suurepäraselt, kui nii U12, U14 kui ka U16 vanuseklassis teeniti hõbemedalid ja poiste U13 sarjas teeniti pronksised autasud.

Korvpall24 tegi Gonzalezega intervjuu U14 vanuseklassi finaalturniiril Jüris, kuid mees oli kohal ka mini-klassi finaalturniiril Pärnus ja U16 finaalturniiril Tallinnas. Lisaks noortega töötamisele meenutasime Gonzalezega tema mängijakarjääri, kuulsat treenerit Allan Dorbekut ja tema nippe, Ehitustööriista tiitlihooaega. Samuti tahtsime teada, kes on tema arvates olnud Dorbeku-vendadest kõige parem mängumees, kas eestlased on tõepoolest aeglased ja emotsioonitud, ning rääkisime korvpallurite põhioskustest.

scroll to top