fbpx
Close

INTERVJUU | Leetu lahkunud Nikolajs Mazurs aastatest Tartus, sealsest noortekorvpallist ja mängijate mugavustsoonist

-Nikolajs Mazurs | Foto: Siim Semiskar

2021. aasta novembris tuli Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneriks kogenud lätlane Nikolajs Mazurs, kes viis meeskonna oma juhendamisel erinevates sarjades kõrgetele kohtadele. Uuel hooajal pühib lätlane Eesti-Läti liiga tolmu jalgadelt ning paneb end proovile Leedu kõrgliigatiimi BC Šiauliai juures. Korvpall24 võttis 42-aastase Mazursiga ühendust ning uuris, milliste tunnetega ta Tartus veedetud ajale tagasi vaatab.

Mazurs on kogenud treener, kes on töötanud mitmete nimekate klubide juures. Algselt abitreenerina leiba teeninud, aga hiljem peatreeneriks tõusnud lätlane viis Riia VEF-i 2015. aastal Läti meistritiitlini. Seejärel suundus Mazurs Venemaale, kus ta oli esialgu Venemaa esiliigas Moskva Dünamo ning hiljem VTB Ühisliiga meeskondade Saraatovi Avtodori ja Permi Parma peatreener. Enne Tartuga liitumist oli ta BK Ogre eesotsas ning viis klubi Eesti-Läti liigas ja Läti meistrivõistlustel pronksile. Tartu Ülikool võitis Mazursi käe all 2021. aastal Eesti karikavõistlused ning viimasel kahel hooajal jõudis klubi ka Eesti meistrivõistlustel finaali, kus tunnistati vastavalt Pärnu Sadama ja BC Kalev/Cramo paremust. Eesti-Läti liigas jõuti tänavu final four’i, kus poolfinaalis jäädi kindlalt alla BC Prometeyle, aga pronksimängus alistati BC Kalev/Cramo.

Küsisime lätlasest treenerilt, kas ta jäi Tartu hooaegadega rahule, mida ta meeskonna komplekteerimisel oluliseks peab ja mis paneb mängijad endast parima andma. Samuti rääkis Mazurs Põhja-Euroopa liigast ning sellest, miks ei õnnestunud Tartul vaatamata Eesti-Läti liiga pronksimängu võidule Eesti meistrivõistluste finaalis BC Kalev/Cramot hammustada. Lisaks kiitis ta üht BC Kalev/Cramo mängumeest, Tartu noortesüsteemi ning ütles, miks ta otsustas järgmist hooaega alustada just Leedus BC Šiauliai meeskonna eesotsas.

scroll to top