fbpx
Close

EESTI KORVPALLI TULEVIK | Tüdrukute U16 vanuseklass: probleemid on teada, aga lahendusi napib

-Tüdrukute U16 vanuseklassi võitja Audentese Spordiklubi/TSK | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24 portaal jätkab ka sel suvel eelmise aasta traditsiooni, kui pärast Eesti noorte meistrivõistluste lõppu rääkisime erinevates vanuseklassides finaalturniirile jõudnud võistkondade treeneritega, et teada saada, mis seisus see konkreetne vanuseklass praegusel hetkel on.

Sel korral oleme jõudnud tüdrukute U16 vanuseklassi juurde, kus mai teises pooles pidasid Rakveres tulise finaali Audentese Spordiklubi/TSK ja Rapla Korvpallikool. Meistriks krooniti Audentese naiskond, kes finaalis sai 71:62 võidu. Ühepoolsetes poolfinaalides finalistidele alla jäänud tiimide heitluses mängis ennast pronksile Pärnu Spordikool, kes oli kolmanda koha otsustanud matšis 78:63 üle Tartu Kalevist.

Artiklis saavad sõna finaalturniiril osalenud naiskondade peatreenerid Reet Rausberg, Kaia Milling, Katrin Kallit ja Kaiti Liivak, kelle käest küsisime U16 vanuseklassi napi kandepinna kohta ning tahtsime teada, miks just selles vanuses palju tüdrukuid korvpalli juurest ära kaob. Peilisime välja vähemalt ühe konkreetse konkureeriva spordiala, mis palju tüdrukuid endale haarab.

scroll to top