Pärnu Spordikool suutis õnnega pooleks lõpus eduseisu hoida ja teenis pronksmedalid

-Pärnu Spordikool U18 naiskond | Foto: Siim Semiskar

G4S Noorteliiga tütarlaste U18 vanuseklassi pronksikohtumises alistas Pärnu Spordikool tasavägise lõpuga mängus KA Tallinna Kalevi 76:73 (21:25, 20:17, 19:10, 16:21).

Avaveerandi võitsid eilses poolfinaalis Tartu Kalevile alla jäänud KA Tallinna Kalev 25:21. Tasavägine mäng jätkus ka teisel mänguperioodil – Pärnu haaras minut enne veerandi lõppu 41:40 eduseisu, kuid pikale pausile mindi Kalevi 42:41 juhtimisel, kirjutab Basket.ee. Kolmandal neljandikul kvaliteetsemat mängu näidanud Pärnu neiud suurendasid enne otsustavat mänguperioodi vahe kaheksale punktile – 60:52.

Tallinna Kalev jõudis kuus ja pool minutit enne normaalaja lõppu taas kolme punkti kaugusele (61:64), kuid Pärnu poolelt vastasid Triin Juurik, Helerin Kass ja Valeria Prede kolme järjestikuse tabava kaugviskega (73:61). Kalev polnud oma viimast sõna veel öelnud ja tegi omakorda kiire 9:0 vahespurdi (73:70). Kaks minutit enne kohtumise lõppu langes Pärnu poolelt viie veaga pingile liider Triin Juurik. Kellale oli jäänud veel 40 sekundit, kui Diana Svedovskaja vabavise tõi Kalevi kahe punkti kaugusele – 75:73. Pärnu eksis rünnakul ja Kalev sai võimaluse viigistada, kuid kaotas omakorda palli ja sellega oli rong läinud.

Kalevile said saatuslikuks kehv tabavus vabaviskejoonelt – otsustavatel hetkedel realiseeriti kaheksast vabaviskest vaid kaks.

-KA Tallinna Kalev U18 naiskond | Foto: Siim Semiskar

Võitjate parimana kogusid Triin Juurik 23 punkti ja 6 lauapalli ning Valeria Prede 21 punkti ja 10 lauapalli. Helerin Kassi arvele jäi 11 silma. Kalevi poolelt tõid Diana Svedovskaja 21, Viktoria Timoštšuk 17 ja Galina Perednja 11 punkti ja 15 lauapalli.

Pärnu peatreener Katrin Kallit tunnistas mängujärgses intervjuus, et kohtumise lõpus oli neil ka omajagu õnne. “Väga heitlik mäng oli, aga võitis see, kellel lõpus närv rohkem vastu pidas. Meil langesid küll mitu põhimängijat otustavatel hetkedel vigadega pingile, kuid meil on tegelikult väga ühtlane naiskond.”

Tütarlaste finaalis kell 16:00 kohtuvad Tartu Kalev ja Audentese SK/Tallinna Spordikool. Kohtumist näeb otseülekandes Delfi TV vahendusel.