fbpx
Close

EESTI KORVPALLI TULEVIK | Tüdrukute U16 koondis säras Põhjamaade meistrikatel, U18 neiud kogusid hoogu

Eesti tüdrukute U16 koondis | Foto: Basket.ee

Eelmisel nädalal toimus Soomes, Kisakallio spordikeskuses intensiivne viiepäevane Põhjamaade meistrivõistluste korvpalliturniir, kus kaasa lõid nii neidude kui noormeeste U16 ja U18 koondised Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist ja Islandilt. Meie neljast koondisest tegi kõige ilusama tulemuse tüdrukute U16 esindus, kes heitles reaalselt turniirivõidu nimel.

Lõpuks viiest kohtumisest neli võitnud U16 tüdrukud pidid surnud ringiga leppima siiski alles kolmanda kohaga, kuna ainsas kaotusmängus jäädi suurelt alla turniiri lõpuks võitnud soomlannadele. Aga kui üldvõitu eestlannadele ei tulnud, siis U16 vanuserühma parima punktiküti, edukaima lauavõitleja ja kõige efektiivsema mängija nimetused toodi küll Soome lahe lõunakaldale kaasa. Tüdrukute U18 koondisel nii hästi ei läinud, kuid seal olid treenerite hinnangul objektiivsed põhjused, miks piirduti vaid ühe võiduga.

Korvpall24 portaal otsustas meie järelkasvukoondiste tegemised kaheosalise artikliga kokku võtta, kui täna keskendume naiskondadele ning homme kirjutame lahti poiste U16 ja U18 koondiste poolt näidatud tulemused. Artiklites saavad sõna ka kõikide koondiste treenerid, et oleks juures ka arvamused ja hinnangud otse allikast.

scroll to top