fbpx
Close

EESTI KORVPALLI TULEVIK | U18/U19 vanuseklass: mängijaid on, aga kas suudetakse teha vajalikud sammud tippu?

-Poiste U18 meister Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK | Foto: Siim Semiskar

Mai viimasel nädalavahetusel mängiti Raplas välja kõige vanemate noorteklasside Eesti meistritiitlid, kui poiste U18 vanuseklassis krooniti tšempioniks Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK ning tüdrukute U19 kuldmedali teenisid Audentese Spordiklubi/Siili SK neiud. Siinkohal tõmbab ka Korvpall24 oma noortekorvpalli artiklisarja kokku, kui vaatame asjaosalistega üle, mis seisus on meie need noormehed ja neiud, kes peaksid olema kõige lähem järelkasv nii kõrgliigaklubidele kui ka rahvuskoondisele.

2004. aastal sündinud poistele esimese hooga peale vaadates võib arvata, et tegemist on päris tugeva aastakäiguga, kui meie viimaste kümnendite üks andekamaid talente Henri Veesaar on just selle aasta poiss ning läinud maailma vallutama Rauno Pehka käe alt samast Audentese tiimist, kes tänavu meistriks tuli. Lisaks on Itaalias mängimas vanuseklassi üks liidreid Karl Markus Poom ning pikalt oli Itaalias ka tänavusel hooajal kodumaale naasnud ja finaalturniiril TalTechi eest kaks tugevat esitust teinud Kaspar Kuusmaa. 2005. aasta poistest on näiteks Itaalias toimetamas Erik Makke ja Saksamaal Jorke Aav.

Finaalturniiril osalenud treeneritest alustame Rauno Pehka mõtetega: “U18 sarja põhiturniiril oli meil korduvalt keerulisi mänge, viis meeskonda olid enam-vähem võrdsed. Koosseisuliselt oli raske hooaeg, osade liidermängijate vigastused ja koroona ei möödunud ka meist, aga üritasime iga kord mängida võidu peale. Tugevamaid kohtumisi saime U20 EYBL-is, kus mängisime sama võistkonnaga, seal oli vanemate poiste osakaal natuke suurem ja konkurents rahvusvaheline.”

scroll to top