Audentese tüdrukud võitsid liidrite kaksikduublite toel U14 klassi pronksi

-Audentese SK U14 naiskond | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli meistrivõistluste U14 vanuseklassi tütarlaste pronksimängus alistas Audentese SK tugeva kolmanda veerandi toel KA Tallinna Kalevi numbritega 74:56 (16:18, 12:14, 23:10, 23:14) .

Tasavägiselt alanud kohtumise esimese poolaja järel haaras neljapunktilise eduseisu (32:28) KA Tallinna Kalev. Audentes alustas aga kolmandat veerandaega 14:0 vahespurdiga ning läks omakorda kümne punktiga juhtima (42:32). Otsustavale veerandile mindi vastu Audentese 51:42 eduseisus. Audentese Spordiklubi neiud kontrollisid ka kohtumise viimast mänguperioodi, võites selle 22:14, kirjutab Basket.ee.

Audentese peatreeneri Reet Rausbergi sõnul jooksis nende mäng esimesel poolajal kokku. “Alles kolmandal veerandil hakkasime võistkondlikult mängima – tekitasime teravust, söötsime välja ja sellega tekkis viskekoht. Esimesel poolajal tahtsid kõik väga individuaalselt mängida, kaitse oli korvi all koos ja enesekindlus kadus ära. Õnneks võtsime end kokku ja lõpetasime hooaja positiivselt.”

-KA Tallinna Kalev U14 naiskond | Foto: Siim Semiskar

Võitjate poolelt tegid kaksikduublid Keandra Koorits ja Eleriin Vaas, vastavalt 24 punkti ja 17 lauapalli ning 15 punkti ja 15 lauapalliga. Laura Anette Tael lisas samuti 15 silma.

Tallinna Kalevi poolelt  tõi Diana Voltskova 30 punkti, 7 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu. Alina Šaripova toetas teda 11 silmaga.

Tütarlaste finaalis kohtuvad kell 16:00 BC Star ja Audentese SK/Siili.