fbpx
Close

EESTI KORVPALLI TULEVIK | Tüdrukute U19 vanuseklass: on nii positiivset kui ka negatiivset ja nii kriitikat kui ka ettepanekuid

-Neidude U19 vanuseklassi võitja Audentese Spordiklubi/Siili PK | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24 portaal jätkab ka sel suvel eelmise aasta traditsiooni, kui pärast Eesti noorte meistrivõistluste lõppu rääkisime erinevates vanuseklassides finaalturniirile jõudnud võistkondade treeneritega, et teada saada, mis seisus see konkreetne vanuseklass praegusel hetkel on.

Selles kirjatükis lahkame tüdrukute kõige vanema noorteklassi ehk neidude U19 sarja rõõme ja muresid. Mai lõpus peetud finaalturniiril tuli selles vanuseklassis meistriks Audentese Spordiklubi/Siili PK, kes kodukamaral on jäänud vastastele alistamatuks. Finaalis mängiti 79:42 üle Rapla Korvpallikool. Pronksikohtumises oli Audentese Spordiklubi/TSK 61:48 parem Pärnu Spordikoolist.

Artiklis saavad sõna finaalturniiril osalenud naiskondade treenerid Maia Dorbek, Kaia Milling, Reet Rausberg ja Kalle Kollin, kelle käest tahtsime teada, kui heaks nad hindavad U19 vanuseklassi üldist taset ning mida ja kuidas peaks ikkagi tegema, et viimasesse noorteklassi jõuaks välja võimalikult palju tüdrukuid, kes kunagi korvpalluriteed on alustanud. Uurisime kogenud treeneritelt ka seda, kuidas nemad on oma gruppe koos hoidnud, mis nüüd parematest tüdrukutest edasi saab ning mis on suurimad kitsaskohad, miks korvpallikaardil uusi tüdrukute korvpalli kantse juurde ei taha tulla.

scroll to top