Audentes lõi neidude karikavõistlusel kolme võiduga platsi puhtaks!

-Audentese Spordiklubi/TSK U16 korvpallinaiskond | Foto: Siim Semiskar

U16 tütarlaste korvpalli karikavõistlustel võitis Audentese Spordiklubi finaalmängus Rapla Korvpallikooli tulemusega 98:37. Audentese tütarlaste võistkonnad tulid esikohale ka U14 ja U18 vanuses ehk lõid platsi puhtaks kõigis kolmes vanusegrupis.

Rapla kiire avakorvi järel tegi Audentes Hanna Maria Sibula vedamisel 17:0 vahespurdi ja asus ette 17:2. Pallikaotustega püsti hädas olnud Rapla suutis esimesel veerandil visata vaid 11 punkti vastaste 28 vastu.

Audentese ülemvõim jätkus ka teisel veerandajal ja poolajapausile mindi juba 36-punktilises eduseisus (53:17). Kõik Maia Dorbeku 12 hoolealust said kahe veerandiga käe valgeks.

Kohtumise teises pooles suurt muutust ei toimunud ja Audentes kindlustas karikavõidu lõpuks 61 punktiga. Rapla tüdrukud patustasid kokku 46 pallikaotusega.

Karikavõistluste kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Hanna Maria Sibul kogus 22 punkti, 5 lauapalli ja 4 söötu. Sille-Liis Mölder lisas 16 ja Grete Kruuk 15 punkti. Viimase arvele kogunes ka 10 lauapalli. Anna Maria Tamberg tõi Raplale 9 punkti, Majandra-Liis Pitkaneni ja Ketlin Kõivu arvele jäi 8 silma.

Eile U14 võistkonnaga samuti karika võitnud Audentese peatreener Maia Dorbek ütles mängujärgses intervjuus, et tüdrukud olid finaaliks valmis. “Poolfinaalis Tallinna Kalevi vastu oli keerulisem, aga ma arvasin, et täna ei tule probleeme. Spetsiaalselt me finaaliks ei valmistunud. Ma tean tüdrukute võimeid ja oskusi ning usun, et sellises vanuses teavad mängijad juba ise, kuidas häälestuda. Jagasime täna minuteid võrdselt ja kõik said mängida. Olen tüdrukutega väga rahul.”