fbpx
Close

EESTI KORVPALLI TULEVIK | U16 vanuseklass: väga ühtlane tase, aga ühe märgatava puudujäägiga

-Hetk poiste U16 finaalist Tartu Ülikooli KK 2006 - Rae Spordikool | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24 portaal on jõudnud oma noortekorvpalli artiklisarjaga U16 vanuseklassi juurde ehk võtame luubi alla 2006. aastal (ja varem) sündinud noormehed ja neiud. Poiste konkurentsis võitis ka siin vanuseklassis Eesti meistrivõistlused Tartu Ülikooli Korvpallikooli meeskond, kes sai tänavusel hooajal omajagu proovida ka rahvusvahelist taset. Neidude parimaks krooniti trillerist finaali tulemusena Audentese SK naiskond.

Kui poiste konkurentsis finaalturniirile ehk nelja parema hulka jõudnud võistkondade treenerite jutt lühidalt kokku võtta, siis praegune U16 aastakäik on nende hinnangul küll üsna ühtlase tasemega, aga eredaid n-ö superstaare pole seni esile kerkinud. Just silmapaistvate tippude puudumine on olnud probleemiks ka rahvusvahelisel tasemel mängimas käies. Küll anti lootust, et aasta nooremad ehk 2007. a poiste aastakäik võiks olla ehk isegi viimaste aastate üks põnevamaid. Tüdrukute poolel on taas aga mureks õiges vanuses neidude vähesus ning üha enam tüdrukuid hakkab just selles eas korvpallist loobuma.

Tartu Ülikooli KK 2006 tiimi peatreener Brian McCormick võttis meie kohaliku taseme võrdlusbaasiks rahvusvahelise EYBL-i sarja, kus Tartu samuti kaasa lõi. “Olime seal enam-vähem konkurentsivõimelised,” lausus ameeriklasest treener. “Aga tippmeeskondadega võrreldes teeb meie tase ikka olulise kukkumise. Mängisime Leedu kuuendaga ning kuigi tulime teisel poolajal järele, siis nad on vähemalt 20 punkti võrra meist paremad. Mäng Itaalia tiimiga oli katastroof ning mängisime ka ühe Läti parema tiimiga ning kaotasime samuti umbes 15-20 silmaga. Seega regiooni parimate tiimide ja Eesti parimate meeskondade vahel on kindlasti taseme erinevus sees.”

scroll to top