Audentese neiud võitsid laupäeval Jüris kaks karikat!

-Audentese SK/TSK U18 naiskond | Foto: Basket.ee

Jüris asuvas Rae spordikeskuses peetakse sel nädalal noorte karikavõistluste finaalmängud. Laupäeval selgusid esimeses kahes kohtumises U14 ja U18 vanuseklassi tüdrukute karikavõitjad, kus mõlemal juhul rändas trofee Audentese SK neidude kätte.

U18 vanuseklassi neidude karikavõistluste finaali võitis Audentese SK/TSK, kes alistas KA Tallinna Kalevi numbritega 68:35, kirjutab Basket.ee.

Kohe kohtumise alguses initsiatiivi haaranud Audentes võitis avaveerandi 18:8. Teisel mänguperioodil mäng võrdsustus, kuid Reet Rausbergi hoolealused suutsid poolajaks eduseisu kahe punkti võrra suurendada (31:19).

Kohtumise teist poolt kontrollisid juba selgelt Audentese neiud – kolmas veerandaeg võideti 18:11 ja neljas koguni 19:5. Lauavõitluses jäid Audentese neiud peale 57-36. Kalevlannad olid hädas visketabavusega, väljakult viskeid tabati vaid 25-protsendiliselt. Pallikaotusi kogunes võitjatel 13 ja Kalevil 20.

Võitjate parimana tõi turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Marie Anette 21 punkti, 6 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 5 vaheltlõiget. Helena Stina Svilberg lisas 18 punkti ja 8 lauapalli ning Anete Elisabeth Adleri arvele kogunes 10 silma ja 14 lauapalli. KA Tallinna Kalevi suurim korvikütt oli Viktoria Timoštšuk 16 punktiga.

Audentese peatreener Reet Rausberg sõnas mängujärgses intervjuus Basketile, et kindla võidu tõi pikem pink ja rohkem kogemusi. „Saime teisel poolajal palli liikuma ja tekkis rohkem loogilisi olukordi. U18 vanuses on meil tihtipeale nn. „Tartu kompleks“, kuid seda pinget õnneks täna polnud. Kiidan vastaseid, kes tulid väga auahnelt mängima.“

-Audentese SK U14 naiskond | Foto: Basket.ee

Tüdrukute U14 vanuseklassi karikavõistluste finaalis alistas Audentese Spordiklubi numbritega 77:47 KA Tallinna Kalevi.

Avaveerandi võitis 17:13 KA Tallinna Kalev, kuid teisel mänguperioodil sai ka Audentes oma mängu käima ja läks pikaks pausiks omakorda ette 38:27. Kayla Frier tõi poolajaks 11 silma.

Maia Dorbeku hoolealuste hoog ei raugenud ka kolmandal veerandil – vastastel lubati visata vaid 6 punkti ja otsustavale mänguperioodile läksid valgesärgid kindlas 59:33 eduseisus. Viimane neljandik mängiti juba pingevabalt ja Audentesele lõpuks 30-punktiline võit – 77:47.

Võitjate poolelt tõid võrdselt 14 punkti Lisa Sirgi ja Kayla Frier. Viimase arvele jäi ka 7 resultatiivset söötu ja neli lauapalli. Finaalkohtumise kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Kätlin Kangur panustas 11 punkti, 8 lauapalli, 5 resultativset söötu ja koguni 10 vaheltlõiget. KA Tallinna Kalevi parimad olid Sofija Kalašnikova 16 ja Polina Bodõlevskaja 10 silmaga.

Karikavõitjate peatreeneri Maia Dorbeku sõnul oli kohtumise alguse rabedus puhtalt mentaalne: „Nädal aega tagasi Eesti meistrivõistluste raames peetud mäng Kalevi vastu tuli palju lihtsamalt ja eks lapsed mõtlesid, et täna on samamoodi. Tegelikult algab ju iga mäng nullist. Õnneks saime teisel veerandil ikkagi oma lumepalli veerema.“

Ülemäära palju taktikat Dorbeku sõnul U14 vanuses ei kasutata. „Sööt ja lõige, vahel tulevad pikad kattesse ka, aga peamiselt proovime ikkagi üks-ühele mängida. Mängijad peavad oskama õigel ajal õiges kohas olla. Ei ole nii, et üks mängija ründab korvi ja neli tükki vaatavad pealt.“