Ülivõimsa kaksikduubli teinud Albert Roolaid vedas SK Nordi karikavõiduni

-SK Nord U14 meeskond | Foto: Siim Semiskar

Jüris toimuvad sel nädalavahetusel noorte korvpalli karikavõistluste finaalid. Poistest sai esimesena karika kätte U14 vanuseklassi võistkond SK Nord, kes alistas 58:37 Rapla/Kohila.

Finaalkohtumine algas tasavägiselt ja esimese hingetõmbepausile mindi Nordi 13:11 juhtimisel. Albert Roolaidi vedamisel suutsid Marko Savi hoolealused initsiatiivi haarata ning läksid poolajaks ette 27:19. Roolaidi arvele kogunes kahe veerandiga koguni 11 punkti ja 14 lauapalli.

Jüri Pritsini juhendatav Rapla tuli riietusruumist märksa agressiivsemalt mängu tagasi, tehes 9:2 vahespurdi ja vähendades viis minutit enne kolmanda veerandi lõppu vahe minimaalseks 28:29. Neljandiku teine pool oli mõlemalt poolt rabe, otsustavale veerandajale mindi Nordi 35:30 eduseisus.

Nordi 6:0 vahespurdi järel oli Rapla peatreener sunnitud aja maha võtma. Kohtumise lõpp kuulus aga selgelt valgesärkidele, kes võitsid kohtumise lõpuks numbritega 58:37.

Turniiri kõige väärtuslikuma mängija tiitliga pärjatud Roolaid kogus lõpuks võimsad 17 punkti, 24 lauapalli ja 4 viskeblokeeringut. Teda toetasid Mikk Savi 20 ja Kristofer-Robin Visnapuu 9 silmaga. Rapla parim korvikütt oli Rico-Robin Rikk 22 punkti ja 11 lauapalliga.

Värskete karikavõitjate peatreener Marko Savi sõnas kohtumise järgselt, et Nordi eeliseks oli täna pikem pink. “Kolmanda veerandi alguses üllatasid vastased meid agressiivsusega. Rikk tegi oma asjad ära ja meil oli momendiks väike ehmatus.”

Enne otsustavat veerandaega juhtis Savi poiste tähelepanu kaitsemängule ning see tõi edu. “Panime kaitses juurde ja kontrollisime pallikaotusi. Üldises plaanis on meil pikem pink ja olgem ausad – Rapla kaugvisked ei tabanud täna üldse.”