Esiliiga põhiturniirist pool peetud, Viimsi kindlustas Hugo Kivilo 23 punkti toel teist positsiooni

-KK Viimsi/Noto | Foto: Riina Vaikmaa

Eilse Tamsalu Los Toros/TalTech ja Kadrina Karude põneva Lääne-Virumaa derby kõrval leidis Saku I liigas aset veel neli kohtumist, sealhulgas näitas võimsat minekut KK Viimsi/Noto, võttes Tartu Ülikool/Kuremaa üle koguni 108:64 võidu.

Möödunud hooajal esiliiga kolmanda kohaga pärjatud KK Viimsi/Noto haaras koduseinte toel oma Tartu rivaalide vastu juba esimestest minutitest initsiatiivi ning võitis avaveerandi 25:17. Teist veerandit alustas kodumeeskond 14:2 spurdiga, mille järel olid tartlased juba 20-punktilises kaotusseisus (39:19), esimese poolaja lõppedes näitas tabloo 49:27 Viimsi eduseisuks.

Joosep Toome hoolealused Tartu Ülikool/Kuremaa SK-st teisel poolajal mängu murrangut tuua ei suutnud ning Viimsi tüüris kindlalt võiduni.

KK Viimsi paistis silma suurepärase väljakult visketabavusega (kahesed 60%, kolmesed 54%, Tartu Ülikool/Kuremaal vastavalt 28% ja 26%) ning ka vabaviskejoonel näitasid võõrustajad kindlamat kätt (77% Tartu 67% vastu). Lauas domineerisid võõrustajad 51-37, ent kõige märkimisväärsemaks võib pidada resultatiivsete söötude arvu: Viimsil koguni 31 (!) Tartu 10 vastu.

KK Viimsi/Noto eest viskas enim punkte 5/5 kaugviskeid tabanud Hugo Kivilo, kelle arvele kogunes 23 silma. Gaspar Bibikov toetas Viimsi meeskonda 18 punkti ja 7 resultatiivse sööduga. Külaliste parimana tõi Sverre Aav 13 punkti, Joonas Anton Jürgenstein lisas 11.

Neljanda järjestikuse võidu saanud Viimsi (8-3) asub turniiritabelis teisel positsioonil, Tartu Ülikool/Kuremaa SK (4-7) paikneb 12 meeskonna hulgas 10. kohal. Põhiturniir on praeguseks jõudnud täpselt poole peale: 22 voorust on peetud 11.

Teisi tulemusi:

Tartu Kalev/Estiko – Balteco 72:65 (21:18; 18:12; 16:18; 17:17)

Betoonimeister/SK Nord/Cramo – Paide Viking Window 77:79 (18:18; 18:22; 24:26; 17:13)

KK Hito/BC Karjamaa – Eesti Maaülikool/Skarcon 79:97 (22:21; 11:30; 21:25; 25:21)

Tamsalu Los Toros/TalTech – Kadrina Karud 93:94 (29:25; 21:20; 13:20; 30:29)