VIDEO | Kadrina Karude tuhkatriinulugu jätkub: viimasel minutil tuldi välja 10-punktilisest kaotusest

-Kadrina Karud | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti reedel üle Eesti viis põhiturniiri kohtumist ning üheks põnevamaks osutus Aivar Kuusmaa käe all juba viienda järjestikuse võidu saanud Kadrina Karude 94:93 (25:29, 20:21, 20:13, 29:30) napp võit Tamsalu Los Toros/TalTechi vastu.

Seejuures tuli pärast Andres Sõbra lahkumist ja Kuusmaa liitumist uue hingamise leidnud Kadrina tiim viimasel minutil välja täiesti lootusetust olukorrast, kui veel minut enne kohtumise lõppu juhtis Los Toros 89:79.

49 sekundit enne mängu lõppu oli vahe üheksa – 91:82. Seejärel aga said Karud püssi paukuma ja kodumeeskond kaotas rütmi täielikult käest. Esmalt tabasid kaugelt Austin Wrighten ja Lauri Mets, pärast Los Torose kahte vabaviset tabas 12 sekundit enne matši lõppu veelkord Wrighten, tuues Karud kahe silma kaugusele.

Kodumeeskond tegi rünnakul aga koheselt pallikaotuse ja Karud said veel võimaluse rünnata. Vägev tagasitulek vormistati paar sekundit enne mängu lõppu, kui Kristo Tammiksaar tabas nurgast kolmese.

Võitjate poolel kerkis kohtumise parimaks ameeriklane Austin Wrighten, kes kogus 34 punkti, 18 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Kaheseid tabas mees seejuures 10/20 ja kolmeseid 4/6. Kristen Meister lisas 15 silma ja Lauri Mets 13 punkti.

Tamsalu poolel säras 29 punkti, 9 lauapalli ja 4 sööduga Sander Viilup, keda Janar Aniste toetas 19 silma, 5 lauapalli ja 4 sööduga. Aleksander Oliver Hint viskas 15 ja Rait Tammet 14 punkti.

Liigatabelis on seisult 0-6 järjest viis kohtumist võitnud Kadrina Karud kerkinud võiduprotsendilt jagama 8. kohta. Tamsalu Los Toros/TalTech on (6-5) jagamas samas arvestuses 4.-6. positsiooni.